rowery

stat

Polowanie na dzika - niedzielny cyclocross

W najbliższą niedzielę, 20 października, nadarzy się okazja do rozpoczęcia sezonu cyclocrossowego. Na trening przełajowy z elementem sportowej rywalizacji zaprasza drużyna Velogd.O godz. 12 na terenie obiektu sportowego przy ulicy Zielonogórskiej 4 w Gdańsku wybrzmi sygnał startera, który zainauguruje tegoroczny sezon przełajowy. Kilkudziesięciu zawodników wyruszy do rywalizacji na urozmaiconej i niełatwej technicznie trasie, która dostarczy zarówno im, jak i zebranym kibicom mnóstwo emocji.

Na trasie można spodziewać się kilku stromych hopek, schodów oraz innego rodzaju przeszkód. Należy przygotować się na jazdę po trawie, ziemi, piasku i błocie.

Organizator zaprasza osoby na każdym poziomie zaawansowania. Udział w treningu jest darmowy, a dla najszybszych kolarzy przewidziane są nagrody.


- Wydarzenie jest przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania - informuje Paweł Wiśniewski, organizator. - Stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę w klasycznych przełajowych klimatach. Uczestnicy będą mieli bardzo utrudnione zadanie - podbiegi, schody czy przeszkody do przeskoczenia. Trasa nie jest długa, lecz bardzo wymagająca technicznie. Liczymy także na dużą ilość błota - kibice czerpią najwięcej radości właśnie z takiej formy kolarstwa.
Uczestnicy starują na własne ryzyko, wymagany jest kask i sprawne hamulce, rodzaj roweru nie ma znaczenia. Zabroniony jest jedynie start na rowerach z elektrycznym wspomaganiem.

- Zeszłoroczna liczba uczestników wahała się w granicach 20-40 osób, ale w tym roku przewidujemy większe zainteresowanie, ponieważ sama dyscyplina jest w Polsce coraz popularniejsza - dodaje organizator.
Na udział w wydarzeniu warto wziąć rodziny i znajomych. Kolarstwo przełajowe jest wyjątkowo widowiskową odmianą tej dyscypliny, a głośny doping kibiców - jej cechą charakterystyczną.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (20) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »