rowery

stat

Półmetek gry rowerowej w Gdańsku i Sopocie

Akcja trwa do 30 października.
Akcja trwa do 30 października. mat. prasowe

Gra rowerowa przeprowadzana w Gdańsku i w Sopocie znalazła się na półmetku. W obydwu miastach udział w niej wzięło do tej pory nieco ponad 5,5 tys. użytkowników. Akcja trwa do 30 października, a przejazdy w tym miesiącu są punktowane podwójnie.

Czy bierzesz udział w akcji Kręć kilometry dla Gdańska?

tak, jeżdżę niemal codziennie 44%
tak, ale nie jeżdżę zbyt wiele 13%
nie, nie miałe(a)m okazji 16%
nie, nie interesuje mnie to 27%
zakończona Łącznie głosów: 222


Akcja zachęcająca gdańszczan i sopocian do jazdy na rowerze jesienią przekroczyła właśnie półmetek. Do tej pory w aplikacji zarejestrowało się 5505 użytkowników - 5016 w Gdańsku i 489 w Sopocie. W Gdańsku wykonano 131 181 przejazdów, podczas których pokonano 1 mln 70,657 tys. kilometrów. Z kolei w Sopocie do tej pory pokonano 99,65 tys. kilometrów podczas 13,028 tys. przejazdów.

Osoby, które do tej pory nie zarejestrowały się w aplikacji, wciąż mogą dołączyć do zabawy. W tym celu należy ściągnąć aplikację Activy. Zasady gry i regulaminy dostępne są na stronie akcji.

Na rowerze przez cały rokJazda rowerem jesienią może być tak samo przyjemna jak latem. Wystarczy pamiętać o odpowiedniej odzieży i błotnikach do roweru. W celu zachowania bezpieczeństwa warto wyposażyć się także w porządne oświetlenie rowerowe oraz kask. Co więcej, w październiku punkty przyznawane są podwójnie - szansa na zajęcie wysokiego miejsca wciąż jest realna!

Dojedź bezpiecznie rowerem do pracyJeźdź do pracy roweremDodatkowe 100 punktów (we wrześniu - 50) przyznawane jest za dojazd rowerem do i z pracy. Warunkiem zaliczenia bonusowych punktów jest dołączenie do firmowego zespołu w aplikacji.

Początek akcji "Kręć kilometry dla Gdańska"Warunki punktowania są następujące:
- Za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z minimum 20 minutami przerwy między kolejnymi przejazdami - 5 punktów;
- Za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy, z ograniczeniem do punktowania dwa razy dziennie w pięciu dowolnych dniach w tygodniu - 50 punktów;
- Za każdy przejechany rowerem kilometr - 1 punkt (dla przejazdów powyżej 1,5 km);
- Punkty przyznawane od 1 do 30 października są liczone podwójnie;
- Punkty przyznawane będą za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się na terenie miasta Gdańska (w przypadku wariantu gry "Kręć kilometry dla Gdańska") lub Sopotu (w przypadku wariantu "Wkręć się w Sopot").
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »