rowery

Policjanci na rowerach patrolują okolice plaż

Policjanci patrolujący okolice plaż na rowerach to będzie teraz częsty widok.
Policjanci patrolujący okolice plaż na rowerach to będzie teraz częsty widok. mat. prasowe

Policjanci w Gdyni rozpoczęli sezon letni i wsiedli na rowery. Ich koledzy z Sopotu niebawem wsiądą na rowery elektryczne, a ich gdańscy koledzy korzystają z motorowerów.Czy rowerowe patrole to dobry pomysł?

świetny, oby było ich jak najwięcej 58%
to zależy od powierzonych zadań 31%
kiepski, lepsze są patrole piesze 11%
zakończona Łącznie głosów: 628
Wraz z sezonem turystycznym wzrasta liczba przestępstw i wykroczeń związanych ze sprzyjającą pogodą. Spożywanie alkoholu, brawurowa jazda rowerzystów po chodnikach i ścieżkach oraz zakłócanie porządku to najczęstsze z nich.

Nie zawsze udaje się wszędzie dotrzeć samochodem, więc co sprawniejsi wsiadają na rowery, patrolując najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca.

Sklepy i serwisy roweroweW Gdyni w związku z polepszająca się pogodą patrole ruszyły już na początku czerwca. Policjantów na służbowych jednośladach będzie można zobaczyć często w parkach, na skwerze Kościuszki, bulwarze i innych popularnych miejscach wypoczynku.

Głównie prewencja, ale nie tylko- Bardzo ważne w służbie policjantów na jednośladach będzie oddziaływanie prewencyjne, m.in. wpływ na wzrost bezpieczeństwa w parkach, lasach, na osiedlach czy trasach rowerowych - wyjaśnia asp. Jolanta Grunert, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.
Prewencja nie oznacza, że nie będą mogli wystawiać mandatów za wykroczenia i przestępstwa. Ich uwaga będzie skupiona na bezpieczeństwie odpoczywających na terenie miasta.

Podczas przemierzania ulic i alejek Gdyni na rowerach zwrócą też szczególną uwagę na to, czy np. jazda innych rowerzystów nie jest agresywna, przez co bezpieczeństwo pieszych jest zagrożone.

W Gdyni policjantom na rowerach pomagają także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdyni w specjalnych dwuosobowych patrolach.

W Sopocie policja na rowerach elektrycznychW Sopocie rowerowe patrole pojawią się w lipcu. Pierwsze przymiarki do patrolowania na jednośladzie mieli już w maju.

W Sopocie policjanci korzystają z czterech rowerów elektrycznych.
W Sopocie policjanci korzystają z czterech rowerów elektrycznych. mat. prasowe
Policjanci skorzystają z czterech podarowanych przez miasto w 2018 roku elektrycznych rowerów oraz kilku tradycyjnych.

Gdańscy policjanci z motoroweramiGdańsku funkcjonariuszy można spotkać za to na motorowerach. Do dyspozycji mundurowi mają 19 pojazdów. Patrolują nimi przede wszystkim nadmorskie dzielnice. Do dyspozycji Komisariatu Wodnego są z kolei quady.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (139)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »