Podsumowano cykl duathlonów nad morzem

Krzysztof Kochanowicz
14 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
  • W Łebie podsumowano cykl cross duathlonów

Tegoroczny cykl cross duathlonów i maratonów mtb został oficjalnie zamknięty w Łebie. W finałach wystartowało ponad 220 zawodników. Choć tego dnia pogoda była słoneczna, trasy były bardzo mokre, błotniste i grząskie. Kręte single tracki oraz odcinki mocno piaszczyste powodowały, że trasa była niezwykle ciekawa, ale wcześniejsze opady deszczu sprawiły, że niektóre odcinki były prawdziwym wyzwaniem dla startujących.

Do wyboru były trzy kategorie: cross duathlonu, gdzie najpierw zawodnicy biegli 3,6 km, potem jechali na rowerze 24 km i na koniec ponownie biegli, tym razem 6,8 km; maratonu mtb mini na 24 km i mega na 48 km. Trasa biegowa częściowo poprowadzona była po plaży, która tego dnia była utwardzona po ostatnich ulewach i sztormach.

Na starcie cross duathlonu stanęło prawie 70 zawodników. Najszybszy okazał się Grzegorz Maleszka z Olsztyna z łącznym czasem 1h34min54sec. Minutę za nim na metę przybiegł Jan Czapliński, a następnie Tomasz Kmiecik. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Zabrocka z Kartuz, która uplasowała się również wysoko razem z mężczyznami, bo na 11 pozycji w klasyfikacji Open z czasem 1h50min19sec. Drugie miejsce zajęła Monika Kubiak, a trzecie Maria Krefft.

Na starcie maratonu mtb na dystansie 48 km stanęło ponad 40 zawodników. Najszybszy okazał się Michał Bogdziewicz z Gdańska z czasem 1h50min22sec. Trzy minuty za nim na metę przyjechał Arkadiusz Zarzycki, a następnie Dariusz Radny. Wśród pań najszybsza okazała się Edyta Jakubowska-Olech ze Świecia z czasem 2h26min05sec. Drugie miejsce zajęła Monika Kulling, a trzecie Justyna Nowaczyk.

Start maratonu mtb na dystansie 24 km był najliczniejszy - wystartowało ponad 120 zawodników. Najszybszy okazał się Grzegorz Marcinkiewicz z Warszawy z czasem 55min15sec. Minutę za nim na metę przyjechał Filip Potrykus, a następnie Sławomir Furmanek. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Kaczorska z Rumi z czasem 1h08min03sec. Drugie miejsce zajęła Magdalena Fabjanowicz, a trzecie Alicja Marcinkiewicz.

Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, a także dwudaniowy obiad w jadalni ośrodka Zdrowotel Łeba. Po wszystkim natomiast odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników sobotniej imprezy i najlepszych duathlonistów i kolarzy z łączonej klasyfikacji generalnej Duathlonu na Wydmach i Pucharu Bałtyku. Każdy, kto stanął na podium otrzymał pamiątkową statuetkę.

Wideo relacja z wiosennej edycji duathlonu w Gdańsku

Plany na rok 2018:

W sezonie 2018 planowane są 3-4 edycje w ramach Pucharu Bałtyku i Duathlonu na Wydmach ze wspólną klasyfikacją generalną. Na tę chwilę jeszcze nie wiadomo czy któraś z edycji zagości w Gdańsku. Pewne jest, że finał odbędzie się tradycyjnie w Łebie i prawdopodobna data to 17 listopada 2018.