Podsumowanie InO pt. "Szago Kociewie 2012"

Krzysztof Kochanowicz
18 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Migawki z InO "Szago Kociewie 2012" Migawki z InO "Szago Kociewie 2012"

Impreza na Orientację Szago Kociewie odbyła się w dniach 10-11 listopada 2012 r. w Osieku. Była to VIII edycja tych zawodów, rozgrywanych na trasach pieszych i rowerowych. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Włóczykij z Osieka. Zawody współorganizowali: Urząd Gminy w Osieku, LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorskie Zrzeszenie LZS . Patronem medialnym zawodów był Portal Trojmiasto.pl. Z sezonu na sezon impreza staje się coraz bardziej popularna. I tym razem zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wystartowało w nich 170 osób!

Zawodnicy startowali na trasach rowerowych na dystansach 50 i 100 km. W porównaniu z rokiem ubiegłym liczba rowerzystów potroiła się, tym razem wystartowało 40 osób. Rywalizacja na trasie 100 km była szczególnie zacięta, cztery zespoły pokonały całą trasę, odnajdując wszystkie punkty kontrolne. W tej sytuacji decydującym kryterium był czas. I tak: I miejsce zajął Marcin Owczarski z Chojnic, II miejsce - Wojciech Paszkowski z Gdyni, III miejsce - Radosław Walentowski ze Skierniewic. Najlepsi zawodnicy pokonali trasę w czasie ok. 6 godz. 20 min. Na trasie 50 km zwyciężył Radosław Literski z Czerska, który jako jedyny zdobył komplet punktów w czasie 3.41 min., II miejsce zajął Łukasz Plichta i Andrzej Redlarski z Czerska, III miejsce - Dariusz Wiśniewski z Gdyni. Konkurencja na trasach rowerowych w tym roku była bardzo duża, w zawodach wystartowało kilku zawodników z czołowej dwudziestki Pucharu Polski w Rowerowych Maratonach na Orientację. Na szczególne wyrazy uznania zasłużyła Kamila Truszkowska z Gdańska, która zajęła VII miejsce na trasie 100 km rywalizując z mężczyznami. Za rok planujemy oddzielną klasyfikację kobiet.

Trasy piesze tegorocznego Szago cieszyły się sporym powodzeniem, wystartowało na nich 130 zawodników w trzech kategoriach: drużynowej 12 km, juniorskiej 17 km i zaawansowanej 25 km. Budowniczym wszystkich tras rowerowych i pieszych był Artur Fankidejski. Start tras pieszych był w Skórczu, meta natomiast znajdowała się w Osieku. W kategorii drużynowej I miejsce zajęli Stanisław i Hubert Fryca z Czerska, II miejsce - Konrad Zaborowski i Marcin Sarnowski z Osieka, III miejsce - Jan Kłos i Jakub Noga z Osieka. W Kategorii juniorskiej na dystansie 17 km zwyciężyli: Mirosław Worona z Bydgoszczy, II miejsce zajęli Piotr Czarnowski i Kamil Ossowski z Czerska, III miejsce - Paweł Radtka z Osieka. W najtrudniejszej - zaawansowanej kategorii na dystansie 25 km nastąpiła niecodzienna sytuacja i na pierwszym miejscu, z tą samą liczbą punktów uplasowały się cztery drużyny tj.: Radosław Literski i Andrzej Buchajewicz Czersk/Pruszcz Gd., Paweł Ćwidak - Gdańsk, Bartłomiej Gromowski - Czersk, Krzysztof Borowiec - Gdańsk.

• Migawki z InO "Szago Kociewie 2012"

Najlepsi zawodnicy na trasach rowerowych i pieszych otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy, którzy ukończyli zawody i zostali na zakończeniu, wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych. Szczegóły zawodów znajdują się na stronie Włóczykija oraz Facebooku.

Kolejne zawody z cyklu Szago już za rok. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!