rowery

stat

Plany zagospodarowania parku w Brzeźnie

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy użalają się na zbyt małą ilość parków i skwerów zieleni w Trójmieście. Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie już wkrótce będziemy mieli w Gdańsku Brzeźnie park z prawdziwego zdarzenia.

W latach 40-tych XIX wieku istniał w tym miejscu piękny park zdrojowy z punktami widokowymi, licznymi altanami i domem zdrojowym dla kuracjuszy. To, co obecnie oglądamy w Brzeźnie to jedynie namiastka tego, co można zrekonstruować. Bulwar z trasami dla rowerzystów, opuszczone bunkry i molo w Brzeźnie to solidna podstawa do tego, by uczynić ten rejon ulubionym miejscem spacerów nie tylko turystów, ale przede wszystkim mieszkańców Trójmiasta i to przez cały rok.

Powstały projekt zakłada stworzenie szerokiej na siedem metrów promenady zakończonej tarasem, skweru z fontanną, punktów widokowych, placów rekreacyjnych ze sceną muzyczną, ścieżki zdrowia z elementami do ćwiczeń oraz rampy dla amatorów deskorolki. Dla rowerzystów przedłużone zostały by ścieżki rowerowe do Nowego Portu.
Na razie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji dotyczących zagospodarowania bunkrów. Ich udostępnienie zwiedzającym wymagałoby nakładów wielu środków finansowych. Być może w przyszłości zlokalizowane w nich zostaną kawiarnie i puby. Na pewno byłoby to interesujące rozwiązanie.


Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (33)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »