• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Piesi na drogach rowerowych. Przepisy się zmieniły, zachowania nie

dżo
29 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

- Nowe przepisy weszły, a zachowanie pieszych się nie zmieniło - pisze w Raporcie z Trójmiasta Czytelnik podpisujący się jako Pan Rowerzysta. Publikuje również film ze swojego przejazdu po Gdańsku, który, jak łatwo zauważyć, obfituje w niespodziewane przystanki spowodowane koniecznością hamowania przed pieszymi.Film pojawił się w Raporcie w środę rano i wywołał lawinę skrajnych komentarzy. Widzimy na nim nie tylko pieszych przechodzących niespiesznie przez drogę dla rowerów, lecz także osoby, które korzystają z tejże tak, jak gdyby była częścią chodnika. Biegacz, dziecko na hulajnodze pozostawione bez nadzoru, a także osoby, które po prostu stoją na środku drogi rowerowej - to codzienność trójmiejskich rowerzystów.Droga rowerowa to nie chodnik- Jestem w stanie zrozumieć staruszkę, która skraca drogę i nie pomyślała, że coś może jechać, lub osobę na wózku, bo jest równiej niż na chodniku, ale reszty zachowań nie jestem - pisze nasz Czytelnik w opisie filmu.

- Piesi notorycznie wchodzą pod koła nie patrząc na to, gdzie idą i czy stworzą zagrożenie albo - jeszcze gorzej - uważają, że mogą poruszać się po drodze dla rowerów: "poranni biegacze" czy rodzice pozwalający dzieciom bawić się na tych drogach.

Droga rowerowa a kontrapas. Odpowiadamy na wątpliwości CzytelnikaNowe przepisy regulują, ale nie zmieniają rzeczywistościCo ciekawe, 21 września weszły w życie zmiany w przepisach dotyczących poruszania się po drodze dla rowerów. Pisaliśmy o tym w osobnym artykule. Przypomnijmy: od nieco ponad tygodnia droga rowerowa jest traktowana podobnie jak jezdnia czy torowisko, a pieszy może przejść przez nią tylko w wyznaczonych miejscach. Przekraczanie jej w inny sposób jest traktowane jako wykroczenie.

Nie wolno także przechadzać się po drodze dla rowerów - trzeba przejść przez nią nie zatrzymując się, najkrótszą możliwą drogą. Czy jednak piesi zdają sobie sprawę z obowiązujących przepisów? To wątpliwe.
dżo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (273)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MH Automatyka MTB Pomerania Maraton - Kwidzyn - Miłosna (1 opinia)

(1 opinia)
80 - 115 zł
zawody / wyścigi

Nocny Duathlon - Airport Gdańsk (5 opinii)

(5 opinii)
zawody / wyścigi

Cross Duathlon Gdańsk

89 zł
bieg, zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Forum