• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Oddaj Rower. Akcja dla potrzebujących dzieci

Joanna Karjalainen
6 grudnia 2021, godz. 12:00 
Opinie (52)
Najnowszy artykuł na ten temat Święta Bożego Narodzenia w dawnym Gdańsku
Do sklepu Wysepka w Gdańsku przekazano w zeszłym roku aż 70 rowerów. Do sklepu Wysepka w Gdańsku przekazano w zeszłym roku aż 70 rowerów.

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia to najlepszy moment, aby podzielić się dobrem z innymi. Trwa piąta edycja ogólnopolskiej akcji Oddaj Rower, dzięki której nasze nieużywane już rowery mogą zostać naprawione i przekazane w ręce tych, którzy ich potrzebują. Partnerem akcji w Trójmieście jest sklep Wysepka.Czy masz rower, który mógłbyś/mogłabyś przekazać do akcji?

W zeszłorocznej, czwartej edycji akcji padł absolutny rekord, zebrano bowiem aż 315 rowerów. Po naprawieniu trafiły one do dzieci z domów dziecka i domów opieki społecznej w całej Polsce. Do trójmiejskiego partnera akcji, sklepu Wysepka, trafiło wówczas aż 70 spośród tych jednośladów.

- Kompletne wariactwo, na które porwaliśmy się przed kilkoma laty, spotkało się z niesamowitą energią i pozytywnym odbiorem, zarówno środowiska rowerowego, w którym od lat funkcjonujemy, jak i potencjalnych partnerów - przyznają przedstawiciele Fundacji Oddaj Rower. - W efekcie postanowiliśmy powołać Fundację, której rolą jest koordynowanie wszystkich prac. Pozyskujemy partnerów do współpracy - serwisy rowerowe, szukamy sponsorów i prowadzimy zbiórkę pieniędzy, dzięki którym możemy kupować części i remontować rowery, nawiązujemy kontakty z potrzebującymi, planujemy i nadzorujemy przebieg akcji - zbiórkę rowerów, zlecenie ich napraw, a następnie przekazanie wyremontowanych jednośladów tuż przed Bożym Narodzeniem.
Inicjatywa działa w ośmiu miejscach w całym kraju, w tym w Trójmieście.

Rekordowa edycja akcji Oddaj Rower. Przekazano dzieciom 315 rowerówDo sklepu Wysepka w Gdańsku przekazano w zeszłym roku aż 70 rowerów. Do sklepu Wysepka w Gdańsku przekazano w zeszłym roku aż 70 rowerów.

Jak włączyć się do akcji?Jeśli mamy w domu rower, którego od dawna już nie używamy, możemy przekazać go do sklepu Wysepka, w którym specjaliści odrestaurują go tak, aby mógł trafić do młodego rowerzysty w prezencie świątecznym. Nadadzą się również jednoślady, które są nieco niesprawne i wypłowiałe. Nie oddawajmy jednak takich rowerów, które nadają się tylko na złom. Jeśli nie mamy pewności, czy usterki naszego jednośladu wciąż podlegają naprawie, możemy skontaktować się z koordynatorami akcji, którzy pomogą to ustalić.

Przed przywiezieniem roweru do sklepu Wysepka należy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie organizatora. Można również wysłać informacje na adres mailowy fundacji - fundacja@oddajrower.pl - lub poprzez wiadomość prywatną na fanpage'u fundacji. Pamiętajmy, aby dołączyć zdjęcia roweru, który chcemy oddać.

Jeżeli nie mamy jednośladu, którym moglibyśmy wspomóc akcję, wciąż możemy włączyć się do pomocy. Na stronie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na części potrzebne do naprawy rowerów. Im więcej funduszy uda się uzbierać, tym więcej jednośladów zostanie naprawionych. Jak podają organizatorzy akcji, średni koszt renowacji jednego roweru to 100 zł. Celem jest uzbieranie 60 tys. zł.

Jeden rower to jedno spełnione marzenie. Jeden rower to jedno spełnione marzenie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (52)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację

MTB Maraton Gdańsk

zawody / wyścigi

Rowerowy Potop AZS

zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum