rowery

stat

Odblaski i kamizelki dla rowerzystów. Akcja PORD 4 lipca w Gdańsku

Akcja PORD i policji odbędzie się 4 lipca w Gdańsku.
Akcja PORD i policji odbędzie się 4 lipca w Gdańsku. Kamontad Peummonthiankaew/123rf.com

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wraz z policją organizują akcję edukacyjną, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na drogach. W pierwszym tygodniu lipca w kilku miejscach na Pomorzu będą rozdawać odblaskowe elementy rowerzystom podróżującym po ścieżkach. W Gdańsku pojawią się w czwartek 4 lipca.


Czy jeżdżąc po zmroku rowerem dbasz o odpowiednie oświetlenie?

tak, zwracam na to baczną uwagę 63%
staram się, ale czasem zapominam 14%
nie, wydaje mi się że dobrze mnie widać 7%
nie jeżdżę rowerem po zmroku 10%
nie jeżdżę rowerem w ogóle 6%
zakończona Łącznie głosów: 434


Jeśli w najbliższy czwartek, 4 lipca, podczas przejazdu rowerem zatrzyma nas policja, nie musi to oznaczać, że coś przeskrobaliśmy. Tego dnia pracownicy PORD i funkcjonariusze policji będą zapraszać cyklistów do rozmowy o bezpieczeństwie na ścieżkach rowerowych i drogach. Rozdadzą też kamizelki i inne odblaskowe elementy.

Akcja została zainaugurowana w poniedziałek, 1 lipca, w Nowym Stawie w powiecie malborskim. W kolejnych dniach organizatorzy będą pojawiać się kolejno: na Wyspie Sobieszewskiej w okolicy mostu 100-lecia Odzyskania Niepodległości (wtorek, 2 lipca), w Pszczółkach przy delikatesach Zet (środa, 3 lipca), w Gdańsku na ścieżce rowerowej na wysokości czołgu we Wrzeszczu zobacz na mapie Gdańska (czwartek, 4 lipca) i w Malborku na rynku (piątek, 5 lipca).

Wydarzenie organizowane jest po raz pierwszy. Ze względu na lawinowo rosnące zainteresowanie jazdą na hulajnogach akcja skierowana jest także do przemieszczających się tym jednośladem.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »