rowery

Od 1 maja zakaz jazdy rowerem na Monciaku

Zakaz obowiązuje od 1 maja do 30 września.
Zakaz obowiązuje od 1 maja do 30 września. mat. prasowe Urzędu Miasta Sopotu

Jak co roku, od 1 maja na placu Przyjaciół SopotuMapkaskwerze KuracyjnymMapka przylegającym do molo obowiązuje zakaz jazdy rowerem. Obostrzenie to podyktowane jest bezpieczeństwem pieszych. Przepis obowiązuje do 30 września, a za złamanie go grozi mandat w wysokości do 500 zł. Ponadto przez cały rok nie wolno jeździć rowerem po ul. Bohaterów Monte Cassino.MapkaCzy zdarzyło ci się dostać mandat jako rowerzysta?

Zobacz wyniki (853)
Zakaz dotyczący placu Przyjaciół Sopotu i skweru Kuracyjnego nieprzypadkowo wchodzi w życie 1 maja, czyli na początku majówki. Zwykle już wtedy w okolicy sopockiego molo oraz "Monciaka" roi się od spacerowiczów. Co prawda w tym roku ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia pandemiczne można spodziewać się mniejszej liczby turystów, jednak nie ulega wątpliwości, że wielu mieszkańców Trójmiasta wybierze się na spacer właśnie w te rejony.

- Wprowadzenie zakazu wjazdu rowerów na molo, na plac Przyjaciół Sopotu czy też plac Zdrojowy podyktowane jest oczywiście względami bezpieczeństwa pieszych - informuje Izabela Heidrich, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sopotu. - W okresie wzmożonego ruchu turystycznego w wymienionych lokalizacjach przebywa bardzo duża liczba mieszkańców oraz turystów, dlatego też należało wprowadzić takie rozwiązania.
Zakaz obowiązuje od 1 maja do 30 września.
Zakaz obowiązuje od 1 maja do 30 września. mat. prasowe Urzędu Miasta Sopotu

Mandat nawet do 500 złŚcieżka rowerowa oplata skwer Kuracyjny z obydwu stron, jednak jego stumetrowy odcinek należy pokonać pieszo. Ponadto zakaz ruchu rowerów obowiązuje przez cały rok na długości ul. Bohaterów Monte Cassino, od placu Konstytucji 3 Maja do placu Przyjaciół Sopotu.

W zeszłym roku funkcjonariusze straży miejskiej przeprowadzali prewencyjne akcje "Rower", podczas których pouczali rowerzystów na temat obowiązujących przepisów, a niektórych karali mandatami. Za naruszenie zakazu jazdy rowerem grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (184)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »