Mundial 2022: Polska wstydu nie przyniosła, ale przegrała z Francją 1:3

Damian Konwent
4 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (307)
aktualizacja: godz. 18:02 (4 grudnia 2022)
Robert Lewandowski strzelił honorowego gola w meczu z Francją. Robert Lewandowski strzelił honorowego gola w meczu z Francją.

Polska przegrała z Francją 1:3 (0:1) w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze i pożegnała się z turniejem. To i tak najlepszy wynik biało-czerwonych na tej imprezie od 36 lat. Wstydu nie było, bo szczególnie w pierwszej połowie, nasi reprezentanci stworzyli kilka groźnych sytuacji w starciu z broniącą mistrzowskiego tytułu drużyną. Mimo to rywale wyszli na prowadzenie dwóch golach Kyliana Mbappe i jednym Oliviera Giroud. Honorowe trafienie z rzutu karnego zaliczył Robert Lewandowski. Wynik tego starcia jak i wszystkich innych podczas mundialu można obstawiać w Typerze Trojmiasto.pl.

Aktualizacja, godz. 18:02

Typuj z nami wyniki meczów. Typer Trojmiasto.pl na Mundial Katar 2022 Typuj z nami wyniki meczów. Typer Trojmiasto.pl na Mundial Katar 2022

Polska pożegnała się z Mundialem w Katarze

Lewandowski 90+9 (karny) - Giroud 44, Mbappe 74, 90+1

POLSKA: Szczęsny - Cash, Glik, Kiwior (87 Bednarek), Bereszyński - Kamiński (71 Zalewski), Krychowiak (71 Bielik), Szymański (64 Milik), Zieliński, Frankowski (87 Grosicki) - Lewandowski

FRANCJA: Lloris - Kounde (90+2 Disasi), Varane, Upamecano, Hernandez - Griezmann, Tchouameni (66 Fofana), Rabiot - Dembele (76 Coman), Giroud (76 Thuram), Mbappe

Polska przegrała z Francją 1:3 (0:1) i zakończyła swój udział w mistrzostwach świata w Katarze na 1/8 finału. Wstydu nie było, bo nie tylko znalazła się w gronie 16 najlepszych drużyn globu, ale w decydującym starciu postawiła się aktualnym mistrzom świata. Awans do fazy pucharowej to i tak najlepszy wynik biało-czerwonych od 36 lat na tej imprezie.

1. - zaczynamy pierwszą połowę

10. - początek meczu wskazuje, że Polacy nie będą się tylko bronili. Co prawda Francuzi stworzyli sobie 3 sytuacje bramkowe, ale na razie bez konkretów. Za to biało-czerwoni zagrozili po dośrodkowaniu Matty'ego Casha

20. - Francuzi doszli do 3 kolejnych sytuacji, ale dwukrotnie, przy strzałach Aureliena TchouameniegoOusmane Dembele, górą był Wojciech Szczęsny. Polacy szukają swoich szans, ale często tracą piłki na połowie rywala. Z dystansu próbował Robert Lewandowski, ale strzelił obok słupka

Gdzie oglądać mundial w Trójmieście?

28. - szczęście Polaków. Frankowski stracił piłkę na własnej połowie i poszła kontra. Olivier Giroud był bliski zdobycia bramki po podaniu Dembele, ale zaliczył fatalne pudło.

35. - Cash strzela tuż zza pola karnego, ale piłka przelatuje obok słupka. Chwilę wcześniej Lewandowski próbował z rzutu wolnego, ale obił mur

36. - Kylian Mbappe wbiega pole karne i strzela, ale czujny jest Szczęsny

38. - Polacy trzykrotnie strzelali na bramkę Hugo Llorisa. Najpierw dwukrotnie Piotr Zieliński, ale bronił bramkarz, a następnie Jakub Kamiński, ale tym razem to obrońcy blokowali strzał

43. - 0:1! FRANCJA STRZELA GOLA! Mbappe zagrywa do Giroud (Francja), a ten uderza z pierwszej piłki w prawy dolny róg

Pamiętasz, kto z piłkarzy wychowanych w Trójmieście, zagrał na mundialu?

45+3. - koniec pierwszej połowy. Polska - Francja 0:1.

46. - zaczynamy drugą połowę

66. - Giroud przed szansą, ale w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki

75. - 0:2! FRANCJA STRZELA GOLA! Francuzi wyszli z akcją po przejęciu piłki. Dembele dograł do Mbappe przed polem karnym. Gwiazdor PSG miał dużo miejsca i czasu, dobrze przymierzył i oddał silny strzał

Polska - Arabia Saudyjska 2:0. Przeczytaj relację

90+1. - 0:3! FRANCJA STRZELA GOLA! Marcos Thuram podaje w pole karne do Mbappe. Ten przyjął i od razu finezyjnie uderzył po dłuższym słupku. Strzał nie do obrony

90+6. - Kamil Grosicki dośrodkowuje w pole karne, ale zostaje zablokowane przez Dayota Upamecano. Obrońca Francji zarał ręką, ale sędzia podyktował rzut karny dopiero po sygnale z wozu VAR.

90+9. - 1:3! POLSKA STRZELA GOLA! Lewandowski strzela z rzutu karnego. Jednak dopiero po powtórce, bo w pierwszej próbie jego uderzenie obronił Lloris. Bramkarz Francji przedwcześnie opuścił linię bramkową, dlatego sędzia nakazał powtórzenia "jedenastki"

90:0. Koniec meczu! Polska - Francja 1:3.

Polska - Francja. Składy podaliśmy przed meczem

Poznaliśmy skład, który selekcjoner Czesław Michniewicz , mieszkający na co dzień w Gdyni, wystawił na mecz z Francją. Dokonał dwóch znaczących zmian w porównaniu do spotkania z Argentyną. Miejsce Krystiana Bielika zajął Sebastian Szymański, a Karola Świderskiego zastąpił Jakub Kamiński.

Sprawdź, skład reprezentacji Polski na Mundial Katar 2022

To oznacza, że biało-czerwoni rozpoczną spotkanie w nieco bardziej ofensywnych ustawieniu 1-4-5-1 z jednym defensywnym pomocnikiem oraz wysuniętym napastnikiem. Warto dodać, że po raz kolejny w wyjściowej "11" znalazł się Przemysław Frankowski, wychowanek Lechii Gdańsk.

Mundial 2022. To już faza pucharowa

Trwa faza pucharowa mistrzostw świata w Katarze. Z fazy grupowej awansowało do niej 16 najlepszych zespołów. Na tym etapie decyduje już tylko wynik pojedynczego spotkania. Wygrany awansuje dalej, a przegrany odpada z turnieju. W przypadku remisu po 90 minutach, rozegrana zostanie 30-minutowa dogrywka. Jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, wówczas dojdzie do konkursu rzutów karnych.

Mniejszy ruch na drogach, bo... Polacy oglądali mecz

W sobotę do ćwierćfinału awansowały już: Holandia, która pokonała USA 3:1 oraz Argentyna, która wygrała z Australią 2:1. Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w walce o półfinał.

Do grona najlepszych 8 drużyn mundialu dołączyć może też Polska.P o raz pierwszy od 36 lat nasi reprezentanci grają o taką stawkę. Jednak biało-czerwonych czeka ciężkie zadanie, bo najpierw muszą pokonać Francję, czyli mistrza świata z 2018 roku. To spotkanie rozpocznie się w niedzielę, o godz. 16. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się z wygranym meczu Anglia - Senegal, który rozpocznie się o godz. 20.