wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum rowery

wiadomości

stat

Michał Majka zwycięża triathlon w Malborku

W Malborku, triathloniści ścigali się na jednym z dwóch dystansów: pełnym Ironman oraz na dystansie o połowie krótszym
W Malborku, triathloniści ścigali się na jednym z dwóch dystansów: pełnym Ironman oraz na dystansie o połowie krótszym fot. Piotr Naskrent / Maratomania.pl

Już po raz piętnasty w Malborku zagościły zawody triathlonowe Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego. W niedzielę do rywalizacji przystąpiło ponad 400 zawodników, którzy ściągali się na jednym z dwóch dystansów: pełnym Ironman oraz na dystansie o połowie krótszym. Najszybszymi zawodnikami na dłuższym dystansie byli Michał Majka z Labosport Team, który z czasem 9:23:37 obronił zwycięstwo z zeszłego roku oraz Marta Naczyk (Intersport, 13:16:46). Na "połówce" zwyciężył Mikołaj Luft (Luft Tri Team, 4:08:30) oraz Małgorzata Szczerbińska (MKS Triathlon Malbork 4:36:31), która po trzech latach wróciła do ścigania się w swoim rodzinnym mieście.Zawodnicy ścigający się na pełnym dystansie mieli do pokonania 3,8 km pływania w rzece Nogat, 180 km do przejechania na rowerze oraz na zakończenie przebiec maraton. Na 1/2 IM był do pokonania był równo o połowę krótszy dystans: 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. Trasa rowerowa, wyznaczona przez Żuławy, była szybka i płaska. Etap biegowy był niezwykle widowiskowy, gdyż przebiegał między innymi przez tereny Muzeum Zamkowego w Malborku.

Cieszymy się, że już po raz kolejny mogliśmy zorganizować zawody w Malborku. Mino deszczowej pogody frekwencja dopisała, a wielu zawodników pobiło swoje życiowe rekordy, głównie dzięki fenomenalnym warunkom na trasie biegowej. Wytyczenie trasy biegowej między innymi przez Muzeum Zamkowe, w fosie zamku, spowodowało, że były to zawody niezwykle atrakcyjne również dla kibiców - powiedział Marcin Waniewski, organizator zawodów.
Jako pierwsi wystartowali zawodnicy zmagający się z długim dystansem. Równo o szóstej rano, wraz z wystrzałem z armat, rozpoczęli rywalizację u stóp Zamku Krzyżackiego w rzece Nogat. Pierwsi z wody wyszli Marek Markowski oraz Stas Rezepov. W drugiej grupie znaleźli się między innymi Michał Majka oraz Radosław Kokosza. Po rowerze do T2 niemal równocześnie dojechali Michał Majka i Marek Markowski. Majka jako pierwszy wybiegł na trasę biegową i już do końca nie oddał pierwszeństwa, choć z tyłu mocno goniło go Jakub Kimmer (Bieging Team Zelów), który ostatecznie z czasem 9:25:30 wbiegł drugi na metę. Trzecie miejsce zajął Marek Markowski (9:34:56).

O godzinie 9:00 swoje zmagania rozpoczęli triathloniści na dystansie 1/2 IM. Etap pływacki pierwszy ukończył Maciej Bodnar. Tuż z nim do strefy zmian wbiegł Mikołaj Luft, zawodnik PRO, aktualny Mistrz Polski w Triathlonie, który na rowerze zdobył ponad sześciominutową przewagę i nie oddał jej już do końca rywalizacji. Drugi na mecie zameldował się Maciej Bodnar (Airbike Armexim Development Tri Team, 4:18:38), a trzecie miejsce na podium przypadło Mateuszowi Petelskiemu (GVT) z czasem 4:21:37.

Etap rowerowy pojechałem w tempie Ironmana. Na biegu chciałem zobaczyć jak będzie wyglądała sytuacja. Było dobrze, więc pobiegłem drugim zakresem. Coś dałoby się urwać, ale nie biegło mi się komfortowo. Jeżeli chodzi o rower to jeździ mi się dosyć dobrze, bo roweru zrobiłem ostatnio dużo przygotowując się pod długie dystanse - powiedział Mikołaj Luft.
Małgorzata Szczerbińska, v-ce Mistrzyni Polski seniorów na dystansie sprinterskim i olimpijskim w 2015 roku, a także zawodnicza kadry narodowej, która wygrała rywalizację wśród kobiet, wyszła z wody tuż za Mikołajem Luftem i nie oddała już pierwszeństwa w prowadzeniu wśród pań, chociaż podczas biegu mocno goniła ją Olga Kowalska (Trinergy Team), która z czasem 4:39:22 zajęła ostatecznie drugie miejsce. Jako trzecia dobiegła Kaja Delewska (Triatlon X-Team, 4:56:02).

Na starcie w Malborku stanęły również trzyosobowe sztafety, gdzie jeden zawodnik płynął, drugi jechał na rowerze, a trzeci biegł. Na długim dystansie zwyciężyła drużyna Team Aktywni z Cukrzycą w składzie Andrzej Smętek, Tomasz GolaRafał Oleś, a na połówce najlepsza była sztafeta KTS Ironman Kwidzyn, którą reprezentowali Tomasz Szałkowski, Radosław Rutka oraz Radosław Rumiński.

>>>WYNIKIGALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Naskrent [Maratomania.pl]

Organizatorzy:

LaboSport Polska s.c.
www imprezy Castle Triathlon
>>>śledź aktualności na Facebooku
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.