• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Maraton szosowy pt. KaszebeRunda 2018 (26 opinii)

KaszebeRunda to rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze, którzy maja ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 225 km zdobywając tytuł Profesora lub krótszymi trasą Doktor: 125 km, bądź Magister: 65 km. Trasy KaszebeRunda rozciągają się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej, będą one zabezpieczone i oznakowane. To szosowe pętle ze startem i metą w Kościerzynie. Nie ważne na jakim rowerze pojedziesz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord. Kask rowerowy jest obowiązkowy. Na mecie: medal ukończenia, dyplom, masaż powysiłkowy, pasta party oraz napój schłodzony. W związku z planowaną, rekordową liczbą uczestników organizator zamierza wdrożyć dodatkowe środki zabezpieczające w postaci wyłączenia z ruchu drogowego fragmentów trasy.

KASZEBE RUNDA

Formuła imprezy pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Na trasę zapraszamy amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej oraz aktywnych kolarzy. Nieważne, na jakim rowerze jeździsz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord.

Akademia Kolarstwa

Zainaugurowana w X rocznicę Kaszebe Runda Akademia Kolarstwa kontynuuje swoją działalność edukacyjną. Przyznawane tytuły naukowe adekwatne do długości przejechanego dystansu będą bawić i motywować do udziału w następnych edycjach. Na mecie, organizatorzy wręczą medale kolejnym magistrom, doktorom i profesorom kolarstwa!

Trasy

-65 km Magister KaszebeRunda

Trasa o charakterze krótko, szybko i ze smakiem. Dystans 65 km pozwala realizować zarówno sportowe ambicje w jeździe na czas jak i cele rekreacyjno-turystyczne. Wyjątkowa propozycja dla amatorów rowerów górskich, retro i innych, dla osób towarzyszących długodystansowcom, a także dla tych, którzy sukcesywnie pragną powiększać pokonywany z nami dystans. Start oczywiście z Kościerzyny. Na półmetku trasa zbiega się z pozostałymi dystansami, aby razem podążać do wspólnej mety na Rynku.
-Zobacz przebieg trasy na mapie

-125 km Doktor KaszebeRunda

Trasa Doktor to średni dystans o długości 125 km. Chyba najbardziej malownicza i ukształtowana. Dla wszystkich wahających się przed pokonaniem całej trasy KaszebeRunda właśnie dystans 125 kilometrów stanowi najlepsze przygotowanie do próby sił w przyszłości na najdłuższym dystansie. Pomysł ten zyskał aprobatę mniej długodystansowych sympatyków rowerów górskich oraz kolarzy rozpoczynających dopiero rowerowe jazdy. Doktor bazuje na dużej pętli KaszebeRunda. Start jest wspólny, a po kilkudziesięciu kilometrach następuje oznakowane rozwidlenie obu tras. Ostatnie kilometry są także wspólne i doprowadzają do tej samej mety.
-Zobacz przebieg trasy na mapie

-225 km Profesor KaszebeRunda
Pełny dystans Profesor KaszebeRunda dostarcza sporo pozytywnych wrażeń kolarskich. Pozwala doświadczyć pełnej satysfakcji sportowej i turystycznej. Dobry asfalt, wyjątkowe krajobrazy oraz serdeczni Kaszubi na bufetach sprzyjają pokonaniu każdego kilometra w dotarciu do mety.
-Zobacz przebieg trasy na mapie

Wszystkie trzy pętle KaszebeRunda to twarde drogi asfaltowe. Każda trasa zaplanowana jest tak, aby wysiłek włożony w jej pokonanie był czystą przyjemnością. Większość jazdy odbywa się drogami mniej uczęszczanymi przez samochody oraz biegnącymi przez obszary leśne oraz krainę kaszubskich jezior. Zdecydowana większość zakrętów jest w prawą stronę, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Miejsca newralgiczne zabezpieczają oznakowani strażacy z lokalnych OSP. W zaznaczonych miejscowościach zorganizowane są Punkty Regeneracyjne tzw. bufety, obsługiwane przez rdzennych mieszkańców. Większość produktów jest przygotowywana domowym sposobem, gwarantującym świeżość i niepowtarzalny smak.

KaszebeRunda, to nie tylko rozkosz dla ciała i ducha, ale także i podniebienia!KASZEBE RUNDKA DLA DZIECI

W zeszłym roku powstał pomysł opieki nad dziećmi, które podobnie jak rodzice mogłyby spędzić czas na rowerach, pod okiem wykwalifikowanych animatorów gier i zabaw oraz przewodników turystyki.

>>>KaszebeRundka, po lesie z dala od szos i cywilizacji

Z myślą o najmłodszych, a także młodzieży i rodzicach, którzy nie przepadają za jazdą po szosie, przygotowaliśmy krótką około 20 km trasę w obrębie Leśnictwa Kościerzyna. Trasa wieść będzie leśnymi duktami oraz utwardzonymi drogami gruntowymi z dala od ruchu samochodowego i cywilizacji. Nad grupą uczestników opiekę będą sprawować doświadczeni organizatorzy z Grupy Rowerowej 3miasto

>>>Szczegółowe informacje znajdziesz w wydarzeniu Kaszebe Rundka 2018


Biuro startowe Maratonu Kaszebe Runda:

Kościerzyna, Aqua Centrum, ul. Hallera 2.
Biuro maratonu będzie czynne:
- w sobotę w godz. 17:00 - 20:30
- w niedzielę w godz. 6:30 - 10:30

Start odbywa się na zasadzie fali, tzn. na trasę wypuszczane są 15 osobowe grupy co 2 minuty.

Starty odbywać się będą nieopodal biura startowego wg zaplanowanego harmonogramu startów dla każdego dystansu osobno:
-7:00-7:30 - dystans długi Profesor
-7:30-9:00 - dystans średni Doktor
-9:30-11:00 - dystans krótki Magister

Meta

Meta z odczytem czasu przejazdu znajduje się na przedmieściach Kościerzyny. Dalej kierując się po strzałkach docieramy do mety honorowej na Rynku, gdzie następuje uroczyste wręczenie medalu ukończenia maratonu. Na mecie honorowej zlokalizowany jest także punkt masażu oraz czeka ciepły posiłek.

Zgłoszenia do KaszebeRunda

Odbywają się przez panel zgłoszeń dostępny poniżej. Można zgłosić się indywidualnie lub drużynowo/firmowo. Dla drużyn/firm prowadzona jest kilometrowa formuła rywalizacji tzw. Kaszebe Challenge. O wyniku stanowi suma kilometrów przejechanych przez wszystkich członków zespołu, a czas przejazdu nie wpływa na wynik Kaszebe Runda Challenge.


ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ! (do 15 lutego 2018 r. obowiązuje niższe wpisowe)

>>>Pełen regulamin imprezy

Organizator

Stowarzyszenie RowerOver
WWW: KaszebeRunda.pl
>>>Aktualności na Facebooku
Andrzej Gołębiowski, tel. +48 501 193 646
Iwona Klafetka, tel. +48 501 656 727
mail: kontakt@rowerover.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opłaty startowe

– 99 zł – obowiązuje do dnia 15 lutego 2018 r.
- 159 zł – obowiązuje do dnia 30 kwietnia 2018 r.
- 179 zł – obowiązuje do dnia 24 maja 2018 r.
- 225 zł – płatne w dniu imprezy gotówką

Do 7 dni po zgłoszeniu należy dokonać płatności wpisowego, aby znaleźć się na liście startowej. Wysokość wpisowego jest uzależniona od czasu pozostałego do startu.

Wpisowe obejmuje

-numer startowy
-pomiar czasu
-bufety (napoje zimne i ciepłe, posiłki regeneracyjne)
-eskortę motocykli
-zabezpieczenie medyczne
-serwis rowerowy
-płatne fragmenty trasy
-medal pamiątkowy
-dyplom ukończenia
-ciepły posiłek na mecie
-napoje schłodzone na mecie
-masaż powysiłkowy

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Opinie (26)

 • Fajna impreza. Dobrze, że kaszubi rozumieją, że Gdańsk nie jest kaszubski. (2)

  Fajnie będzie pojechać rowerkiem z Gdańska na kaszuby. Podziwiać te piękne polskie krajobrazy zza kierownicy bicykla. Proponuję jeszcze zabrać ze sobą te bzdurne tablice o tym, że Gdańsk jest historyczna stolica kaszub.

  • 7 10

  • bardziej Gdańsk

   niż jakieś wioska leżąca na wschodzie z której twoja rodzina na Pomorze przybyła

   • 3 0

  • głąb

   bez słow

   • 1 0

 • 159 zł..?! (6)

  Nie dajmy się zwariować! 159 zł.. pytam za co? Dwukrotnie uczestniczyłem w Kaszeberunda.. Popieram projekt, ale 159 zł za przejazd własnym rowerem, skorzystanie z bufetów i pomiar czasu... (w zeszłym roku 99 zł.) Uważam, że pasja zmieniła się w biznes.. Jestem kaszebą..ale w tym roku Kaszeberunda zdecydowanie beze mnie..

  • 45 2

  • Po zobaczeniu cennika, odechciało mi się jechać... Ok, zabezpieczenie trasy itp itd, ale to ma być dla każdego, a nie tylko dla kasiastych...

   • 23 0

  • 159 zł to cena dla spóźnialskich (1)

   płaciłem 99 za tą edycję.

   • 0 3

   • Dla spóźnialskich to chyba 225...

    • 1 0

  • ponad 2 000 kaszubskich detków? trochę dużo, ale mam nowego radeona :D :D :D

   • 0 0

  • to prawda

   • 0 0

  • W tym roku kiepsko

   Pierwszy bufet czerstwe rogaliki napompowane chemia i lody,drugi bufet względna zupa ,trzeci bufet obrzydliwe placki ziemniaczane ,jedynie pyszna lemoniada na trzecim,na mecie już nie jadłam ,makaron mocno smierdzacy

   • 1 1

 • ale jaja

  No to chyba trochę przesadzili.Zamiast propagować skomercjalizowali taką fajną imprezę. Ja rozumiem, że sa koszty, no ale bez przesady.

  • 34 1

 • Taką runde mozna przejechac samemu czy małą grupą, a na posiłek wstapic do restauracji z regionalnym jedzeniem. Wyjdzie duzoo taniej. Organizatorze, dlaczego tak drogo?

  • 29 1

 • Uczestniczyłem 3 razy w tej imprezie. Z uwagi na wyższą cene zastanawiam sie nad tegoroczną edycją. Coraz drożej, a np. na wychwalanych bufetach, gdy jedzie sie srednią czy najdluższą trase często brakuje juz lepszego jedzenia od Suleczyna. Powinny byc jakies żetony w jadlodajniach, aby starczylo dla kazdego.

  • 22 0

 • (uwaga: od 10 do 20 maja organizator przebywa zagranicą i będzie nieuchwytny) 

  Pierwsza edycja to był prawdzowy wyścig choć też przy otwartym ruchu drogowym, teraz to jakaś popierdółka. "Start" po 15 osób co 2 minuty?
  159zł za medal po 3zł i dyplom za 50gr? Ludzie? Jedźcie sami a za 159zł wypas obiad w restauracji. Przecież i tak nie ma klasyfikacji więc co za różnica ?

  • 18 1

 • Ceny to chyba z kosmosu....

  ... uczestniczyłem 2 razy i nie wiem za co płacić tyle kasy. Trasa zabezpieczona średnio. Cały czas wyprzedzają Cię samochody. Bufety średnie, a ciepły posiłek na końcu totalna katastrofa.
  Z całym szacunkiem dla organizatorów - OGARNIJCIE SIĘ !!!

  • 13 0

 • No niestety ale cena jest zupełnie nie adekwatna do tego co jest oferowane

  Pełna komercja, Szkoda bo pamiętam jeszcze opłaty 79 czy 99Pln za obecne wpisowe to można całą rodzinką pojechać na równie fajna wycieczkę i mieć pyszny obiad

  • 10 0

 • SOL i tak będzie.

  Starym trepom takie ceny nie przeszkadzają.

  • 2 1

 • skandal (1)

  To się nazywa promocja zdrowego trybu życia na rowerze.... Zapłać pan 2 stówy a pozwolimy ci na własnym rowerze jechać.

  • 13 1

  • Y jak Ci się nie podoba

   to nie jedź. nikt nie zmusza

   • 1 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »