rowery

stat

Maraton szosowy Kociewie Kołem 2013


Pomimo nie najlepszych prognoz pogody, premierowa edycja maratonu Kociewie Kołem rozegrała się w słonecznej atmosferze. Entuzjaści rowerów szosowych mogli liczyć nie tylko na wspaniałą zabawę, ale i urozmaicone liczące po 180 i 80 km trasy, które wiodły wśród malowniczych lasów i jezior samego serca Kociewia. Nie zabrakło także pit stopów, na których serwowano pyszne lokalne potrawy i wyśmienite ciasta. Na tym jednak nie koniec, rytm podkręcali lokalni grajkowie, a także zastęp Straży Pożarnej ze swym zabytkowym wozem, który wg nas był hitem całego rajdu. Z pewnością wrócimy tu za rok !Kociewie Kołem od A do Z:

W skrócie:

Organizowany przez sopockie Stowarzyszenie RowerOver - Maraton Kociewie Kołem - podobnie jak dotychczasowe cykle "Kaszebe Runda", "Żuławy Wkoło", "Vejherovia Velo" czy impreza odbywająca się po drugiej stronie Morza Bałtyckiego pt. "Karlskrona Bike Maraton", to maraton, którego ideą jest brak jakiejkolwiek klasyfikacji i niewyłanianie tryumfatora wyścigu. Każdy, kto dojedzie do mety, traktowany jest jak zwycięzca i zostaje uhonorowany medalem. Nieważne wiec na jakim rowerze się jedzie, ważne, że każdy ma szansę ustanowić swój własny rekord! Z takim zamiarem wystartowała także nasza grupa. Jedni do rajdu podeszli rekreacyjnie, inni zamierzali nieco się rozgrzać przed kolejnymi zawodami jeszcze w tym sezonie. Każdy z nas miał jednak okazję zmierzyć się z własnymi słabościami i udowodnić przede wszystkim sobie, że jeśli czegoś się pragnie, to poprzez wytrwałą pracę jest to osiągalne.

Osoby znające dobrze formułę rajdu, coraz częściej porzucają rywalizację i podchodzą do startu bardziej turystycznie niż sportowo. Dlatego też to dobra okazja by poznać walory przyrodniczo-krajobrazowe, które mamy w zasięgu ręki. Kociewie to przepiękny region charakteryzujący się wieloma różnorodnymi zabytkami, ale także i cudowną przyrodą. A przygotowane przez organizatorów trasy były tego dowodem.GALERIA ZDJĘĆ autor: Beata Zarach

Nasze wrażenia i szczegóły:

Start i meta zlokalizowane były na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Duża pętla liczyła 180 km, a mała o 100 km mniej. Nasza paczka z uwagi na dość aktywny tydzień nie zamierzała specjalnie się przemęczać. Zamiast na siłę spalać kalorie, tym razem postanowiliśmy je uzupełnić, zatrzymując się na wszystkich dedykowanych bufetach, próbując wszelakich wyśmienitych wypieków i potraw. Wśród licznych łakoci było także nasze ulubione ciasto z rabarbarem, mmm pycha. Dla tych chwil moglibyśmy zostać tam dłużej. Ehhh, tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć!

Co podobało nam się najbardziej?

Na zakończenie chcemy nie tylko podziękować organizatorom za świetnie przygotowaną imprezę, a także okolicznym mieszkańcom, którzy włączyli się we wspólną zabawę dopingując pedałujących. Dziękujemy więc za Wasze uśmiechy, za doping, a dzieciakom za przybijane piątki !
Trasy oraz niewątpliwy urok okolicy z całą pewnością będą przyciągać coraz więcej chętnych, gdyż propagowanie sportu i aktywnego wypoczynku jest łatwe i przyjemne w tak pięknych okolicznościach przyrody.

Nasze statystyki z trasy:

Dystans: 82,2 km.
Czas jazdy z postojami: 4h03min
Czas jazdy bez postojów: 3h24min
Prędkość średnia wliczając postoje: 19,23 km/h
Prędkość średnia bez postojów: 24,32 km/h
Przewyższenia: 106,7 m

Kliknij i zobacz szczegółową mapę mat. Traseo.pl / Openstreetmap.org


Jeśli chcecie porównać czasy, oto PEŁNE WYNIKI

Więcej informacji o maratonach znajdziecie na stronie Stowarzyszenia RowerOver

Autor relacji:
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (22)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »