rowery

Lechia Gdańsk ogranicza do minimum ryzyko nietrafionego transferu

Lechia Gdańsk

Piłkarze, którzy trafili do Lechii Gdańsk w dwóch ostatnich, zimowych oknach transferowych. Od lewej: Łukasz Zwoliński, Jan Biegański i Conrado.
Piłkarze, którzy trafili do Lechii Gdańsk w dwóch ostatnich, zimowych oknach transferowych. Od lewej: Łukasz Zwoliński, Jan Biegański i Conrado. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk stara się ograniczać ryzyko transferowe i wykazać się co najmniej taką skutecznością jak w trzech ostatnich oknach transferowych. W tym czasie pozyskano 12 piłkarzy, z których tylko 2 było daleko od podstawowego składu.Wielkie zmiany w Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Sprawdź, kto odchodzi?Lechia Gdańsk nie spieszy się z transferami. Co prawda klub zamierza pozyskać więcej piłkarzy niż zrobił to w poprzednim sezonie, ale utrzymana będzie zasada obowiązująca w minionych trzech oknach transferowych. Chodzi o ograniczenie ryzyka transferowego. Dlatego w pierwszej kolejności jest próba pozyskania wolnych zawodników, a gdyby w grę wchodził kosztowny wydatek, to najpierw taki zawodnik ma być pozyskiwany na zasadzie wypożyczenia.

Nadal też klub w pierwszej kolejności interesuje się piłkarzami, którzy nie tylko, że będą mogli wzmocnić drużynę biało-zielonych, ale w przyszłości, gdy rozwiną się poprzez grę w Lechii, będzie można zarobić na ich kolejnym transferze.

Na jakie transfery do Lechii Gdańsk liczy Piotr Stokowiec?Lechia Gdańsk - transfery w trzech ostatnich oknach transferowychZima 2020
Lato 2020
Zima 2021


Ostatnie większe zakupy Lechia zrobiła w ostatnim oknie przed pandemią. Zimą 2020 roku pozyskała 8 zawodników, ale 3 na zasadzie wypożyczenia. Z tego grona "niewypałem" okazał się jedynie Egzon Kryeziu.

Młodzieżowiec reprezentant Słowenii przez 1,5 roku pobytu w Gdańsku wystąpił tylko w 6 oficjalnych meczach. Przegrywał rywalizację o miejsce na środku drugiej linii Lechii m.in. z rodzimymi młodzieżowcami: Tomaszem Makowskim, Jakubem Kałuzińskim, czy pozyskanym ostatniej zimy Janem Biegańskim.

Lechia Gdańsk. Wyceny piłkarzy. Kto najwięcej zyskał na wartości?W całym sezonie 2020/21 do Lechii dołączyło tylko 4 piłkarzy, w tym Bartosz Kopacz, który kontrakt w Gdańsku podpisał już pół roku wcześniej. Co prawda miał być jeszcze piąty, ale . Japończyk Atsushi Kurokawa zimą nie przeszedł testów medycznych.

Z tego grona na razie do "11" Lechii nie przebił się tylko Mykola Musolitin. Ukraiński mistrz świata do lat 20, który dołączył do biało-zielonych w listopadzie ubiegłego roku, tylko trzykrotnie pokazał się na boisku, łącznie przez grał niewiele ponad godzinę. Na prawej obronie wiosną był dopiero trzecim wyborem po: Kopaczu i Karolu Fili.

Jednak skuteczność, sprowadzająca się do jednej pomyłki przy 6 transferach jest bardzo dobra. Oczywiście jakość wzmocnień, które oceniamy jako trafione, nie jest równoznaczna. Ponadto pozyskiwania się młodych zawodników wiąże się z ryzykiem, że tacy gracze są narażeni na wahania formy. Tym bardziej, gdy na to nakłada się jeszcze czas pandemiczny i zwiększone ryzyko kontuzji oraz zachorowań.

Czy napastnik dostanie kolejną szansę w Lechii Gdańsk?Dlatego lepsze i gorsze momenty mieli w Lechii: wspomniany Biegański, Joseph Ceesay, Conrado, Kristers Tobers, Omran Haydary, a jeszcze wcześniej Ze Gomes.

Natomiast doświadczeni piłkarze, którzy trafiali do Lechii w trzech ostatnich oknach transferowych, jak: Kenny Saief, Łukasz Zwoliński, czy Rafał Pietrzak tracili miejsce w "11" tylko wówczas, gdy szkoleniowiec szukał innych rozwiązań taktycznych. Jednak co do ich potencjału piłkarskiego nikt nie miał zastrzeżeń, a co najwyżej do życzenia pozostawiało optymalne wykorzystanie tych umiejętności dla dobra drużyny.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »