rowery

stat

Lany Poniedziałek z Chałupy Race

Najnowszy artukuł na ten temat

Kibice wrócą na stadiony 19 czerwca. 25 procent pojemności trybun

W poniedziałek wielkanocny będzie okazja, by pościgać się na rowerze... przed ekranem telewizora lub komputera.
W poniedziałek wielkanocny będzie okazja, by pościgać się na rowerze... przed ekranem telewizora lub komputera. Dre Rowery

Mogłoby się wydawać, że na tradycyjnym wielkanocnym wyścigu organizowanym przez gdyńską drużynę Dre Rowery było już wszystko: słońce, deszcz, śnieg i porywisty wiatr. Do tej pory jednak nigdy nie ścigano się w przewidywalnych warunkach właściwych chałupom. Nie, tu nie ma błędu, nie chodzi o wieś z piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczny wyścig odbędzie się w wielu lokalizacjach jednocześnie: każdy zawodnik będzie jechał na rowerze we własnym domu.Środowisku trójmiejskich pasjonatów rowerów z pewnością trudno wyobrazić sobie Poniedziałek Wielkanocny bez tradycyjnego wyścigu cross-country, rozgrywanego na gdyńskim Demptowie. Do tej pory, bez względu na warunki atmosferyczne, impreza ta oznaczała świetną zabawę, zdrową rywalizację i możliwość sprawdzenia formy przed sezonem zbliżającym się wielkimi krokami.

Rok 2020 jest inny. W związku z pandemią koronawirusa imprezy sportowe zaplanowane na wiosnę są masowo odwoływane. Nie ma obecnie możliwości, aby w bezpieczny sposób przeprowadzić jakiekolwiek zawody. Pusty kalendarz startów to przykrość dla wszystkich pasjonatów sportu, którzy na ten czas rozglądają się za innymi formami aktywnego spędzania czasu. Większość z nas trenuje głównie pod dachem. I dla tych ekipa Dre Rowery ma naprawdę dobrą wiadomość...


Pościgaj się z innymi, nie wychodząc z domu- Ileż można się nie ścigać? - pisze organizator na stronie wydarzenia na Facebooku. - Tegoroczny Lany Poniedziałek Race to coś, czego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej i mamy nadzieję, że już nigdy nie doświadczymy. Trzeba wziąć udział, żeby nie żałować.
Zasady są proste. Aby wziąć udział w zabawie, trzeba mieć rower dowolnego typu oraz trenażer typu smart (z możliwością podłączenia do komputera lub telefonu przez Bluetooth lub ANT+) lub miernik mocy gotowy do sparowania z komputerem lub telefonem.

Wyścig odbędzie się na wybranej przez organizatora trasie na platformie Rouvy. Aplikacja ta oferuje 14-dniową darmową wersję próbną po podaniu adresu e-mail. Szczegóły techniczne wyścigu zostaną omówione na stronie wydarzenia na FB. Aby wziąć udział w wirtualnej rywalizacji, trzeba "wejść" do wyścigu, który pojawi się na liście dostępnych wydarzeń w poniedziałek, tj. w dzień wyścigu. Czas trwania jazdy to około 30-40 minut. Warto zainstalować platformę Rouvy odpowiednio wcześniej, aby potrenować przed wyścigiem.

Instrukcja obsługi wyścigu
1. Do wzięcia udziału w wyścigu koniecznie jest posiadanie roweru i trenażera z miernikiem mocy z możliwością połączenia z komputerem lub telefonem (bluetooth lub ant+).
2. Wchodzimy na www.rouvy.com i zakładamy konto SIGNUP.
3. Nie trzeba podawać numeru karty kredytowej ani zbędnych danych. Wystarczy e-mail i mamy 14 dni hulania.
4. Podajemy prawidłowe dane - wzrost i waga.
5. Ściągamy program (zakładka download), instalujemy i uruchamiamy.
6. Logujemy się.
7. Używamy przycisku CONNECT TRAINER, by znaleźć nasz trenażer. Musi być wzbudzony pedałowaniem, a komp musi mieć włączony bluetooth.
8. Wyścig będzie na was czekał w zakładce online races.
9. Hasło do dołączenia brzmi: trek
10. Warto ściągnąć sobie wybraną przez nas trasę (zrobimy to do piątku), tak aby nie trzeba było jej ściągać w trakcie wyścigu. Klikamy download Video.
11. Poćwiczcie posługiwanie się programem, bo gdy pójdzie gaz, to nie będzie już czasu na wybór koszulki, kamery, widoku i innych ustawień.


Jedź albo oglądaj!Nie zabraknie również emocji dla kibiców. Wszyscy zainteresowani przebiegiem wyścigu mogą oglądać transmisję na żywo na YouTube. Relacja będzie transmitowana z biura sklepu Dre Rowery w Gdańsku.

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma - no chyba że ktoś jest wielkim fanem jazdy na rowerze w miejscu. Oczywiście tego typu rywalizacja ma swoje plusy: trudno się przewrócić, a po zakończeniu jazdy nie trzeba otrzepywać się z błota i piachu. Nic nie zastąpi rywalizacji ramię w ramię w terenie, jednak w obecnym czasie "chałupniczy" wyścig wydaje się świetną alternatywą. Ważne, żeby wciąż czerpać radość ze swojej pasji, a w śmigus-dyngus dać oblać się... potem.

Tak mógłby wyglądać fotograf, który przyszedłby uchwycić kolarzy na "prawdziwym" wyścigu. Na szczęście nie będzie potrzeby go do tego zmuszać!
Tak mógłby wyglądać fotograf, który przyszedłby uchwycić kolarzy na "prawdziwym" wyścigu. Na szczęście nie będzie potrzeby go do tego zmuszać! Dre Rowery
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (47) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »