• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Kręć kilometry dla Gdańska i zdobywaj nagrody

13 września 2022 
Opinie (45)

12 września rozpoczęła się X. już edycja kampanii społecznej "Rowerem do pracy i szkoły - Kręć kilometry dla Gdańska". W tym roku kampania potrwa do 13 listopada. Warto wziąć w niej udział, bo dojeżdżając rowerem (ale też hulajnogą, deskorolką czy na rolkach) do szkoły lub pracy, można nie tylko zadbać o zdrowie, ale też znacząco przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2.Kampania już po raz trzeci skierowana jest m.in. do uczniów szkół średnich, którzy ukończyli 16 lat. Gra rowerowa ma charakter indywidualny, ale można rywalizować ze sobą także zespołowo, przyłączając się do niej na poziomie firmy, uczelni, szkoły średniej, dzielnicy czy organizacji. Przejazdy można odbywać nie tylko na rowerze, ale również na hulajnodze, deskorolce lub rolkach.

Jak się zapisać?Aby dołączyć do gry, należy pobrać bezpłatną aplikację Activy (Play/App Store), dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej, szkolnej, dzielnicowej, organizacyjnej lub rozpocząć rywalizację indywidualną.

Firmy i organizacje rejestrują swoje drużyny do akcji poprzez formularz na stronie internetowej: grarowerowa.pl. Natomiast drużyny dla wszystkich gdańskich dzielnic, szkół ponadpodstawowych i uczelni są już utworzone w aplikacji, wystarczy do nich dołączyć.

Zasady gry są bardzo proste. Każdy biorący w niej udział otrzymuje w aplikacji punkty za przejazdy.
 • 50 punktów za każdy przejazd do firmy, szkoły czy na uczelnię (również z powrotem) - max. 2 razy dziennie i 10 razy w tygodniu,
 • 5 punktów za każdy przejazd o długości min. 1,5 km,
 • 1 punkt za każdy kilometr przejechany rowerem, hulajnogą, na rolkach, na deskorolkach (dla przejazdów powyżej 1,5 km).

Warto przy tym pamiętać, że punkty wykręcone od 17 października do 13 listopada będą liczone podwójnie, minimalny czas przerwy między przejazdami premiowanymi to 30 minut, a wszystkie przejazdy muszą się zaczynać lub kończyć w granicach administracyjnych Gdańska.

Wirtualną walutę wymienić będzie można na nagrodyW aplikacji znajdzie się bieżący ranking przejazdów danej firmy, uczelni, szkoły średniej, dzielnicy czy organizacji z przeliczeniem punktów na jednego uczestnika.

Każdy punkt za odbyte przejazdy przeliczany jest na wirtualną walutę ActiveCoin, którą można wymieniać na nagrody:
 • za 777 AciveCoinów - skarpetki z motywem rowerowym dla pierwszych 300 aktywnych uczestników,
 • za 4444 AciveCoinów - butelka termiczna z logo kampanii dla pierwszych 1000 aktywnych uczestników,
 • za 7777 ActiveCoinów - torba rowerowa z logo kampanii,
 • dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziano bony do gdańskich sklepów rowerowych,
 • do zdobycia są też nagrody niespodzianki dla pierwszych 5 kobiet i pierwszych 5 mężczyzn w konkurencji indywidualnej,
 • dla trzech zwycięskich szkół średnich przygotowano mobilny serwis rowerowy,
 • a dla zwycięskich firm - nieodpłatną certyfikację przyznającą Europejski Certyfikat Pracodawcy Przyjaznego Rowerzystom.

Dla uczestników rozgrzewające niespodziankiPrzed rozpoczęciem kampanii i w jej trakcie, tj. od 9 września do 8 listopada, dwa razy w tygodniu, przy drogach rowerowych w Gdańsku będą stały namioty promujące grę. Na aktywnych uczestników gry, przyjeżdżających na rowerach, hulajnogach czy rolkach będą czekały rozgrzewające niespodzianki.

Pełny regulamin gry znajduje się na stronie www.grarowerowa.pl.

Aktualne informacje o grze będą pojawiać się na tej stronie oraz w grupie Kręć kilometry dla Gdańska na Facebooku.

Organizatorem i sponsorem nagród jest Gmina Miasta Gdańska. Partnerami gry są: Activy, Gdańska Organizacja Turystyczna i Gdański Ośrodek Sportu. Sponsorami nagród dodatkowych są: Szprychy.com, Buga Sport, Wysepka, Giant Wrzeszcz, Kross. Patronami medialnymi są: Gdansk.pl, Trojmiasto.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Kręć kilometry dla Gdańska

zajęcia rekreacyjne

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Garmin MTB Series

zawody / wyścigi

Harpagan 62 Kaliska

impreza na orientację, trening

Weekend rowerowo-wypoczynkowy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Znajdź trasę rowerową

Forum