rowery

stat

Kolejne zmiany w ruchu w centrum Gdyni

Na razie czerwona farba pojawiła się na skrzyżowaniu ul. Starowiejskiej z Władysława IV.
Na razie czerwona farba pojawiła się na skrzyżowaniu ul. Starowiejskiej z Władysława IV. fot. Trojmiasto.pl

Jeśli zima nie będzie sroga, to do końca roku na ul. Starowiejskiej zobacz na mapie Gdyni w centrum Gdyni pojawią się długo zapowiadane zmiany w ruchu. Przez całą długość ulicy rowerzyści będą mogli jeździć w obu kierunkach. W obrębie skrzyżowań zyskają wydzieloną przestrzeń, a poza nimi będą musieli się zmieścić pomiędzy samochodami - jeżdżącymi i zaparkowanymi.Czy wprowadzenie rowerowego kontraruchu na Starowiejskiej to dobry pomysł?

super, w końcu jakieś ułatwienia nie tylko dla kierowców

13%

czas pokaże, na początku może być nerwowo i niebezpiecznie

13%

nie, to absurd i proszenie się o wypadki

74%
Wprowadzenie strefy Tempo 30 niewiele zmieniło, bo po nawierzchni z kostki brukowej i przy dużym ruchu mało kto jeździł po ul. Starowiejskiej szybciej. Więcej zamieszania wprowadził kontrapas rowerowy, ale prawdziwa rewolucja na całej ul. Starowiejskiej nadeszła dopiero teraz.

W nocy z piątku na sobotę drogowcy wymalowali czerwoną farbą część skrzyżowania ul. Starowiejskiej i Władysława IV zobacz na mapie Gdyni. To wjazdy na Starowiejską, które umożliwiają rowerzystom poruszanie się w przeciwnym kierunku niż samochody - dla aut pozostanie to droga jednokierunkowa, ale rowerem będzie można jechać w obie strony. To część większego projektu zmian na drogach w tej części Śródmieścia.

Na tym skrzyżowaniu kierowcy i piesi już teraz muszą mieć się na baczności, bo samochody osobowe jadą w jedną stronę, a autobusy w drugą. Są też dwa przejścia dla pieszych, a dojdzie jeszcze przejazd rowerowy.
Na tym skrzyżowaniu kierowcy i piesi już teraz muszą mieć się na baczności, bo samochody osobowe jadą w jedną stronę, a autobusy w drugą. Są też dwa przejścia dla pieszych, a dojdzie jeszcze przejazd rowerowy. fot. Trojmiasto.pl
- Kontraruch zostanie wprowadzony na ul. Starowiejskiej od ul. 3 Maja do ul. Świętojańskiej, na ul. Zgody oraz na ul. Abrahama zobacz na mapie Gdyni, Zygmunta Augusta zobacz na mapie GdyniMściwoja zobacz na mapie Gdyni między Starowiejską a 10 Lutego - informował już w czerwcu Jakub Furkal z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Na razie zmiany widać tylko na jednym skrzyżowaniu. Nie ma jeszcze znaków, pozwalających rowerzystom na korzystanie z jezdni w przeciwnym ruchu niż samochody. Zamieszanie już jednak jest, co potwierdzają zapytani przez nas o kontraruch rowerowy kierowcy.

- Kontra... co? Wymyślają głupoty i tylko proszą się o więcej wypadków. Zrobiliby porządne ścieżki rowerowe, a nie wydziwiają na drogach i utrudniają ruch - denerwuje się pan Jakub, kierowca grafitowej skody.
Zdania są podzielone, zarówno wśród kierowców, jak i rowerzystów, którzy twierdzą, że jazda po nierównym bruku będzie nie tylko mało komfortowa, ale też niebezpieczna. Czas pokaże.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (407)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
12.12.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »