rowery

stat

Kilometr VIP-ów przed Tour de Pologne

Fascynacja kolarstwem, sentyment do Wyścigu Pokoju, zamiłowanie do jazdy rowerem albo generalnie do sportu. Tak motywowali gdańscy politycy i ludzie biznesu swój udział w przejeździe rowerowym uliczkami Głównego Miasta. Tym samym otworzyli 58. wyścig kolarski Tour de Pologne.

Kilometrową trasę, która wiodła ulicami: Długi Targ, Długą, Tkacką, Piwną, Chlebnicką, Kuśnierską, Długi Targ, uczestnicy przejazdu pokonali w 3 minuty 52 sekundy. Nikt nie dostał zadyszki, bo jak stwierdził prezydent Paweł Adamowicz, wszyscy są w dobrej formie. Dodał, że jest bardzo dumny iż 58. wyścig Tour de Pologne rozpoczyna się w Gdańsku. - To duża promocja nie tylko dla Gdańska, ale też Gdyni, Sopotu, Kaszub i Pomorza - powiedział.

W przejeździe udział wziął też wiceprezydent Jan Stoppa, który obiecał zastanowić się nad zmianą środka transportu. Być może wkrótce zacznie dojeżdżać do pracy na rowerze, a teczkę z dokumentami zamieni na plecak.

- Chłopak rodzi się sportowcem albo nie - tłumaczył wiceprezydent Ryszard Gruda, który nie zwracając uwagi na obserwujących go ludzi przebierał się w wygodny strój. - Ja się nim urodziłem. Grałem już w koszykówkę, siatkówkę, brydża, a teraz - choć kolarstwo nie jest moją ulubioną dyscypliną - muszę być kolarzem.

Mariusz Szymański, rzecznik Zarządu Miasta Gdańska i radny Marek Bumblis zanim wsiedli na rowery musieli podwinąć spodnie od garnituru. Radny Władysław Łęczkowski przyznał, że na rowerze jeździ od dziecka. Obecnie razem z żoną korzysta z nadmorskich ścieżek rowerowych. Wśród startujących nie zabrakło też Antoniego Szczyta, dyrektora Wydziału Infrastruktury gdańskiego magistratu i - jak sam podkreśla - fana rowerów i ścieżek rowerowych.
- Chcę przekonać ludzi, że każdy może jeździć rowerem, nawet VIP - zaznaczył. Dodał, że aktualnie mamy w Gdańsku 31 km ścieżek. Do końca 2003 powinno ich być 70 km.
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »