stat
Impreza już się odbyła

Kaszubskie Uroczyska - wycieczka rowerowa na zakończenie lata

Rodzinny Rajd Rowerowy

maj 1

środa, godz. 10:00 - 15:00

Swornegacie, niedaleko plaży
bilety 30-50 zł
ulgowy 20-30 zł

XX Rajd Pomorski "Kluka"

maj 24-26

piątek - niedziela, godz. 9:30

Kartuzy, ZSO ul. Klasztorna 4
Tym razem zabierzemy Was na zakończenie lata do "Serca Kaszub"... bo tak potocznie nazywany jest ten region województwa pomorskiego. To kraina o niepowtarzalnym, różnorodnym krajobrazie pełnym lasów, jezior, rzek i malowniczych wzgórz morenowych. Ta wycieczka rowerowa pozwoli zbliżyć się do tego co najpiękniejsze, najbardziej urokliwe i tajemnicze o tej porze roku. W czasie tego rajdu poznacie Kaszuby u schyłku lata i na przedprożu jesieni...    

Termin: 14.09.2018 - 16.09.2018
Poziom trudności: Rekreacyjny - Średni

Program imprezy


Dzień 1, piątek 14 września 2018 r.
Dystans około 60 - 70 km

Wycieczka rowerowa rozpoczyna się w piątkowy poranek o godz. 9:00 na placu pomiędzy KFC i  dworcem PKP Gdańsk Główny.
Gdańskimi DDR-kami opuścimy teren zabudowany od południowej strony Gdańska. Dalej przez lasy otomińskie i Nadleśnictwo Kolbudy przeskoczymy przez rejon Przywidza nie na darmo nazywany Bieszczadami Północy. Kto nie wierzy, ten zobaczy... Po drodze poza wspaniałymi morenowymi krajobrazami napotkamy z pewnością niejedną przyrodniczą lub kulturową ciekawostkę. Jedno co jest pewne... na nudę nie będzie można się skarżyć!
Do Bazy Rajdu zawitamy w godzinach późno popołudniowych. 
Po dojechaniu do celu dnia czeka nas jeszcze biesiadka przy grillu lub ognisku.

Dzień 2, sobota 15 września 2018 r.
Dystans około 60 - 70 km

Kolejny dzień rowerowej przygody to kolejne rowerowe wyzwanie. Tym razem wyruszymy na spotkanie okolicom Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Wyruszymy tamtejszymi duktami w  kierunku Jezior Wdzydzkich i zabawimy w tym rejonie cały dzień. Główne atrakcje tego dnia to podróż pośród kaszubskiej przyrody. Na naszej trasie będziemy poszukiwać naturalnych uroczysk i pierwotnych form przyrodniczych oraz rezerwatów. Jeżeli czas, chęci i siły nam pozwolą to zawitamy jeszcze w pobliskiej Kościerzynie na małym zwiedzaniu miasta lub działających tam obiektów muzealnych.
Do Bazy Rajdu dojedziemy jak w dniu poprzednim przed wieczorem. Na miejscu zorganizujemy biesiadę przy grillu lub ognisku.

Dzień 3, niedziela 16 września 2018 r.
Dystans około 60 - 70 km

W planie ostatniego dnia rowerowej wycieczki jest droga powrotna do Gdańska i zakończenie wycieczki. Trasa powrotna będzie nas wiodła również pośród okolicznych jezior, oczek wodnych i naturalnych torfowisk kaszubskich. Na jej przebiegu napotkamy wiele atrakcyjnych form przyrodniczych, panoram ze wzgórz morenowych oraz kaszubskich krajobrazów. Całość trasy będzie wiodła raczej z dala od natężonego ruchu samochodowego i całego z nim związanego gwaru. 
Rowerową przygodę na Kaszubach zakończymy w godzinach późno popołudniowych w  okolicach południowych dzielnic Gdańska. 

Zasady obowiązujące podczas rajdu
Grupę prowadzi jeden lub dwóch  przewodników w zależności od liczebności grupy i warunków terenowych. Jest to osoba z dużym doświadczeniem rowerowym i turystycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wyprzedzać przewodnika ponieważ tylko on zna trasę rajdu. Do Przewodnika należy decyzja, kiedy i gdzie są organizowane postoje (kwestie do uzgodnienia z grupą Uczestników). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Prędkość jazdy należy dostosować do swoich możliwości kondycyjnych i umiejętności jazdy. Przewodnik prowadzi grupę z w miarę stałą prędkością umożliwiającą komfortową i atrakcyjną jazdę całej grupie. Podczas jazdy rowerem zabronione jest spożywanie alkoholu i każdy Uczestnik jest zobowiązany do zachowania należytego bezpieczeństwa podczas jazdy. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli podjazd jest długi, trudny i ktoś zostaje w tyle, pozostali Uczestnicy czekają na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszają w dalszą drogę. Na całej długości trasy poruszamy się grupą.

Gdzie śpimy, gdzie i co jemy
Wycieczka jest imprezą budżetową i baza noclegowa to skromnie wyposażona drewniana chatka. Skromnie, ale gustownie i z kaszubskim klimatem. To nowy obiekt wyposażony w łazienki, kuchnię, kominek na chłodne wieczory. W budynku znajduje się jedna przestronna sala, która będzie służyć nam za sypialnię. Chatka zlokalizowana jest na obrzeżach Nowej Karczmy pośród naturalnego otoczenia. W okolicy budynku znajduje się wiata wyposażona w grill oraz miejsce na ognisko. W bezpośrednim sąsiedztwie również urokliwe torfowisko z pomostem i ścieżką dydaktyczną. Miejsce w którym na małym skrawku terenu można znaleźć całą przyrodę Kaszub...

Wyżywienie podczas trwania wycieczki, każdy Uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie.

Ubezpieczenie podczas wyjazdu
Każdy z uczestników ubezpiecza się we własnym zakresie.

Co ze sobą zabrać i jak się spakować
Każdy Uczestnik swój bagaż wiezie osobiście w sakwach lub plecaku. W zależności od potrzeb. Poza standardowym wyposażeniem każdy Uczestnik powinien zabrać ze sobą karimatę lub materac oraz śpiwór. W bazie noclegowej nie ma łóżek. Wskazane jest zabranie ze sobą turystycznych sztućców.
Uczestnik Rajdu zobowiązany jest posiadać sprawny rower oraz w razie awarii zapasową dętkę i podstawowe narzędzia do jego naprawy. Odzież adekwatną do pogody, ewentualnie kurtkę przeciwdeszczową w razie jej kaprysów.
Należy posiadać także dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Bagaż i transport
Do Bazy Rajdu wszyscy Uczestnicy dojeżdżają we własnym zakresie. Organizator nie zapewnia dojazdu na miejsce startu ani nie zapewnia transportu w drodze powrotnej do domu po zakończeniu imprezy. Organizator nie ponosi odpowiedzialności wobec uczestników za ewentualne zdarzenia powstałe podczas dojazdu do i z miejsca rajdu. 

Zasady obowiązujące podczas rajdu
Warunkiem realizacji rajdu jest zebranie grupy minimum 10 Uczestników.
W przypadku niezebrania wymaganej na 3 dni przed rajdem liczby uczestników wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

Liczba Uczestników ograniczona - maksymalnie 20 osób

Koszt uczestnictwa w rajdzie to: 140 zł - płatne w dniu rozpoczęcia rajdu przed startem.
Cena uwzględnia obsługę grupy uczestników przez doświadczonego przewodnika, który pilotuje całą trasę, w razie awarii służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, posiada także apteczkę pierwszej pomocy.

Dodatkowo w opłacie uczestnictwa:
- 2 noclegi
- mapę on-line trasy rajdu (Google Maps)
- znakowanie trasy wycieczki
- każdego dnia przygotowane ognisko lub grill (menu grillowe każdy przygotowuje we własnym zakresie).
- podatek VAT

Podany koszt nie obejmuje:
- wydatków natury osobistej
- wydatków związanych ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji (muzea, skanseny, wieże widokowe nie ujętych powyżej)

Rezerwacja oferty
Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem: 509 988 052 lub mailowo na adres: lubimyrowery@gmail.com

Regulamin imprezy na stronie www Organizatora.
 
W razie pytań prosimy o kontakt z Organizatorem: 
Piotrek Książek, tel.: +48 509 988 052, mail: lubimyrowery@gmail.com

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »