rowery

stat

Kaszebe Runda 2019 czyli kolarstwo gastronomiczne


W niedzielę 2 czerwca zakończyła się kolejna edycja legendarnego już maratonu rowerowego KaszebeRunda 2019. Wygrali wszyscy, którzy wzięli udział!


Czy wystartujesz w kolejnej edycji Kaszebe Runda?

jak co roku! 24%
oczywiście! 33%
może... 23%
nie, to nie dla mnie 20%
zakończona Łącznie głosów: 190

Och Kaszebe...


Można by rzec, że tego dnia Pomorskie zostało podzielone na dwie duże imprezy kolarskie - Gran Fondo Gdynia 2019 oraz Kaszebe. Nie mogliśmy być w dwóch miejscach naraz, ale nie żałujemy uczestnictwa i przejechania trasy właśnie tej drugiej opcji.

Dopisała zarówno pogoda, gwarantująca sporą dawkę darmowej witaminy D, jak i liczba startujących rowerzystów. Piszemy "rowerzystów", ponieważ nie musisz być kolarzem, aby świetnie bawić się na tej imprezie. Nie potrzeba zakładać obcisłych ubrań i gnać, ile fabryka mięśniowa pozwoli. Na Kaszebe startuje każdy, kto kręci korbą swojego jednośladu.

Klasyczne bufety wypoczynkowo-gastronomiczne nie zawiodły. Począwszy od pierwszego punktu regeneracyjnego można było skosztować kaszubskich specjałów w postaci chleba ze smalcem i ogórkami małosolnymi, wędzonych ryb, naleśników, ciasta drożdżowego, oponek, pączków, racuchów, lodów... Trasa jest kwintesencją serca Kaszub, a podążając nią można było przejechać przez... Betlejem i Warszawę! Dość pofałdowany teren i zielone łąki wymieszane z gęstym lasem, połączone z gęsto rozstawionymi bufetami sprawiają, że nawet ambitni uczestnicy odkładają ściganie na inną okazje.

Dla kogo tak naprawdę ta impreza?Kaszebe Runda jest świetna dla kogoś, kto chce spróbować przygody z dłuższymi dystansami! Trasy nie da się pomylić dzięki oznaczeniom oraz dobremu obstawieniu wszelkich skrzyżowań i zakrętów przez służby porządkowe. Nie trzeba martwić się o prowiant i nawodnienie - wszystko jest zapewnione. Można jechać solo lub podpiąć się do jakiejś grupki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli uwielbiasz rywalizację, chcesz stanąć na podium i zdobyć złoto, to niestety ta impreza nie jest dla ciebie. Każdy dostaje taki sam medal, nikt nie sprawdza miejsca na mecie, a sama meta staje się punktem regeneracji i - jeśli odstoisz swoje w kolejce - należy ci się masaż.

Kaszebe to specyficzna impreza kolarska, niemniej warto stawić się na starcie chociaż raz. Jeśli ci się spodoba, w następnym roku spróbujesz sił w dłuższym dystansie... chyba że masz już zaliczoną trasę 200-kilometrową!

Tego trzeba doświadczyć. Od bufetu do bufetu - Kaszebe Runda!
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (45) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »