• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Rodzinnie przez Wdzydzki Park Krajobrazowy


Za nami czwarty Rodzinny Piknik Rowerowy. Grupa Rowerowa 3miasto, która była jego organizatorem, tym razem zaprosiła uczestników przejażdżki w przepiękne rejony Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na liczącą 24 km trasę, skierowaną przede wszystkim do maluchów, wybrały się nie tylko rodziny, ale także osoby, które gustują w spokojniej jeździe i aktywnym wypoczynku na łonie natury. Na zakończenie rowerowej przygody organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy turystyczne okolic jezior wdzydzkich. Dla uzupełnienia kalorii wszyscy posilili się lokalnymi wypiekami oraz sokiem, a chętni upiekli kiełbaski na ognisku. Rodzinny piknik trwał do późnych godzin popołudniowych w przepięknej scenerii akwenów tzw. Kaszubskiego Morza.Opisana trasa to ciekawy kąsek dla osób gustujących w krótkich trasach terenowych:

IV Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i dorosłych. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział ponad 30 osób. Najmłodszy uczestnik wycieczki miał 1,5 roku. Maluchy, w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach. Różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Prócz rodzin z dziećmi na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało, pętla wiodąca wśród malowniczych jezior wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego wszak okolice te, to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także i wędrówek.

Bliskie sąsiedztwo malowniczych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że możemy jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie i poznać jej kwintesencję. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc wypoczynku, które można wykorzystać podczas rodzinnych pikników za miastem.

Dane naszej trasy i ślad GPS:

Początek i koniec trasy: wieś Czarlina
Miejsce na ognisko: palenisko na terenie agroturystyki u Ewy Brzezińskiej
Dystans: 24 km
Czas jazdy z postojami: 4 godziny / bez końcowego pikniku
Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i wzmożonego ruchu samochodów
Nawierzchnia: drogi gruntowe, na których sporadycznie występuje piach, leśne dukty

Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepką

>>>Mapa wycieczki oraz ślad GPS

Do realizacji trasy wykorzystaliśmy mapę Wdzydzki Park Krajobrazowy wyd. EkoKapio.pl

Na zakończenie IV Rodzinnego Pikniku Rowerowego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi mapami i przewodnikami po okolicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Przez kolejne godziny biesiadowaliśmy to piekąc kiełbaski na ognisku, to podjadając pyszne ciasto i bycząc się na łące. Dzieci zajęte były ciekawymi grami i zabawami, które zorganizowała specjalistka w tej dziedzinie - Patrycja Szulist.

Akcesoria rowerowe do przewozu dzieci

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy oby na pewno wybór był właściwy. Póki co, najlepiej zaopatrzoną wypożyczalnią sprzętu turystycznego w Trójmieście jest firma Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Patrycja Szulist i Tomasz Kmieć [GR3miasto]

Zobacz także poprzednie relacje :

>z pierwszej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego
>z drugiej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego
>z trzeciej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego

>>> Kolejna edycja Rodzinnego Pikniku Rowerowego to KaszebeRundka

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (9) 3 zablokowane

 • Super pomysł (3)

  No i wreszcie nie po asfalcie

  • 1 3

  • Wreszcie? (1)

   Wszystkie minione edycje zorganizowane przez tego organizatora też byływ terenie. Z tego co mi mówił nie trawi on poruszania się asfaltami oraz ścieżkami rowerowymi, dlatego też jego imprezy często są wyjazdowe z dala od (Trój)miasta.

   • 3 0

   • Zapraszam do zapoznania się z naszymi Rajdami

    ...kolejny, organizowany przy KaszebeRunda !
    Tu także maluchy i rodziny poprowadzimy z dala od szos i ruchu samochodowego. Rodzice, którzy będą chcieli wystartować w maratonie będą mogli zostawić nam swoją pociechę pod warunkiem, że potrafi samodzielnie jeździć już na rowerze. Osoby biorące udział w tzw. KaszebeRundce podobnie jak szosowcy ukończą swoją terenową przygodę na kościerskim Rynku. Na zakończenie każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.
    Szczegóły imprezy:
    http://sport.trojmiasto.pl/KaszebeRundka-czyli-Rodziny-Rajd-Rowerowy-imp438071.html

    • 2 0

  • właśnie, niepokostkowane ścieżki OK

   • 0 0

 • macie szczescie (1)

  że w Brukselii was nie namierzyli że palicie w lasach ogniska i , o zgrozo , pieczecie kiełbaski. Wiecie jak mocno zatruwacie powietrze ? I ktos później musi po was czyscic !!

  • 0 9

  • Ogniska zawsze rozpalamy w miejscach do tego przeznaczonych

   ...a w lesie za pozwoleniem Leśniczego
   W tym przypadku, ognisko zostało rozpalone za pozwoleniem właściciela terenu, czyli sołtysa wsi.

   • 2 0

 • Dziękujemy za miło spędzony dzień, pełen atrakcji (2)

  Dzieci już pytają się o kolejną taką wycieczkę.
  A my jako rodzice dziękujemy organizatorom za możliwość poznania ciekawych rejonów Kaszub oraz sporą dawkę wiedzy pod kątem szeroko rozumianej turystyki aktywnej.

  • 2 0

  • rower (1)

   Ja się przymierzam do zainwestowania w indianę x-cross więc wtedy bardzo chętnie dołączę się do takich tras.

   • 0 1

   • Już nie obiecuj tyle, bo kupujesz ten rower od roku i kupić nie możesz ;)

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MTB Maraton Kartuzy
zawody / wyścigi
maj 22
niedziela
Kartuzy
120 zł
przedsprzedaż 75 zł
Nocny Duathlon - Airport Gdańsk
zawody / wyścigi
maj 22
niedziela, g. 01:00 - 03:00
Gdańsk, Lotnisko Gdańsk
149 zł
Wycieczka rowerowa - Dolna Wisła
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
maj 22
niedziela, g. 9:45 - 17:00
Pszczółki
50 zł
przedsprzedaż 35 zł

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum