wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum rowery

wiadomości

stat

Rodzinnie przez Wdzydzki Park Krajobrazowy


Za nami czwarty Rodzinny Piknik Rowerowy. Grupa Rowerowa 3miasto, która była jego organizatorem, tym razem zaprosiła uczestników przejażdżki w przepiękne rejony Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na liczącą 24 km trasę, skierowaną przede wszystkim do maluchów, wybrały się nie tylko rodziny, ale także osoby, które gustują w spokojniej jeździe i aktywnym wypoczynku na łonie natury. Na zakończenie rowerowej przygody organizatorzy wręczyli uczestnikom ciekawe mapy turystyczne okolic jezior wdzydzkich. Dla uzupełnienia kalorii wszyscy posilili się lokalnymi wypiekami oraz sokiem, a chętni upiekli kiełbaski na ognisku. Rodzinny piknik trwał do późnych godzin popołudniowych w przepięknej scenerii akwenów tzw. Kaszubskiego Morza.Opisana trasa to ciekawy kąsek dla osób gustujących w krótkich trasach terenowych:

IV Rodzinny Piknik Rowerowy był nie tylko wspaniałą okazją do ruchu na powietrzu i aktywnego wypoczynku, ale także integracji dzieci i dorosłych. W zaproponowanej wycieczce wzięło udział ponad 30 osób. Najmłodszy uczestnik wycieczki miał 1,5 roku. Maluchy, w zależności od wieku, trasę pokonały samodzielnie lub w fotelikach. Różnorodność form transportu dzieci była też ciekawym tematem do rozmów. Prócz rodzin z dziećmi na wycieczkę wybrały się także osoby, które gustują w zdecydowanie krótszych i nie za trudnych trasach. Jak się okazało, pętla wiodąca wśród malowniczych jezior wielu osobom przypadła do gustu i nic dziwnego wszak okolice te, to naprawdę ciekawy rejon nie tylko pod kątem wycieczek rowerowych, ale także i wędrówek.

Bliskie sąsiedztwo malowniczych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że możemy jeszcze bardziej zagłębić się w przyrodzie i poznać jej kwintesencję. Na trasie naszej wycieczki zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc wypoczynku, które można wykorzystać podczas rodzinnych pikników za miastem.

Dane naszej trasy i ślad GPS:

Początek i koniec trasy: wieś Czarlina
Miejsce na ognisko: palenisko na terenie agroturystyki u Ewy Brzezińskiej
Dystans: 24 km
Czas jazdy z postojami: 4 godziny / bez końcowego pikniku
Bezpieczeństwo: trasa wiedzie z dala od cywilizacji i wzmożonego ruchu samochodów
Nawierzchnia: drogi gruntowe, na których sporadycznie występuje piach, leśne dukty

Zalecany rower: górski/crossowy, trasa przejezdna z przyczepką

>>>Mapa wycieczki oraz ślad GPS

Do realizacji trasy wykorzystaliśmy mapę Wdzydzki Park Krajobrazowy wyd. EkoKapio.pl

Na zakończenie IV Rodzinnego Pikniku Rowerowego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ciekawymi mapami i przewodnikami po okolicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Przez kolejne godziny biesiadowaliśmy to piekąc kiełbaski na ognisku, to podjadając pyszne ciasto i bycząc się na łące. Dzieci zajęte były ciekawymi grami i zabawami, które zorganizowała specjalistka w tej dziedzinie - Patrycja Szulist.

Akcesoria rowerowe do przewozu dzieci

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Warto na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy oby na pewno wybór był właściwy. Póki co, najlepiej zaopatrzoną wypożyczalnią sprzętu turystycznego w Trójmieście jest firma Itinere.GALERIA ZDJĘĆ; fot. Patrycja Szulist i Tomasz Kmieć [GR3miasto]

Zobacz także poprzednie relacje :

>z pierwszej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego
>z drugiej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego
>z trzeciej edycji Rodzinnego Pikniku Rowerowego

>>> Kolejna edycja Rodzinnego Pikniku Rowerowego to KaszebeRundka

Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wypadach i zapraszamy na kolejne !

Info:

Dołącz do ludzi pozytywnie zakręconych
Co chwilę mamy nowe pomysły, które realizujemy w wolnym czasie: czy to po pracy, czy w wolny weekend, dlatego też nie sposób się z nami nudzić. Jesteśmy aktywni przez cały rok kalendarzowy, niezależnie od pogody. Jeździmy na rowerach, wędrujemy, pływamy na kajakach i wiele innych. Jeśli masz ochotę bawić się razem z nami, nie zastanawiaj się dłużej. Dołącz do nas!

O naszych inicjatywach, wypadach i wycieczkach dowiesz się regularnie odwiedzając naszą stronę internetową. Możesz też napisać maila z prośbą o przyłączenie się do listy sympatyków GR3miasto. Wtedy zawsze będziesz na bieżąco ze wszelkimi newsami.


Organizator Rajdu:

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rowerowa 3miasto
mail: gr3miasto@gmail.com
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.