rowery

stat

III Rajd Rowerowy na Orientację już za nami

W poszukiwanie Punktów Kontrolnych bawili się i starsi i młodsi, całe rodziny, paczki znajomych, jak i indywidualni zawodnicy.
W poszukiwanie Punktów Kontrolnych bawili się i starsi i młodsi, całe rodziny, paczki znajomych, jak i indywidualni zawodnicy.

W niedzielę 16 sierpnia 2015 r. odbył się już po raz trzeci Rajd Rowerowy na Orientację w Leśniewie, który zebrał 82 uczestników zarówno z okolicznych miejscowości jak i z Trójmiasta. W ten sposób niedzielne słoneczne popołudnie postanowiły spędzić drużyny złożone ze znajomych, członków rodzin jak również zawodnicy indywidualni. Impreza okazała się więc znakomitym sposobem do aktywnego wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Do Klubu Kultury w Leśniewie zjechali się pasjonaci, amatorzy oraz liczne grono doświadczonych zawodników z podobnych rajdów. Na Rajdzie liczy się nie tylko dobra kondycja fizyczna, ale też umiejętność korzystania z kompasu, prawidłowego odczytywania mapy jak i współpraca zespołowa.Start zawodników poprzedzony był szczegółowym wyjaśnieniem zasad imprezy, gdyż wiele z pośród obecnych osób nigdy wcześniej nie miało styczności z Imprezami na Orientację. Na trasie krótszej zawodnicy mieli do odnalezienia 10 punktów kontrolnych, na dłuższym dystansie natomiast aż 20 punktów kontrolnych. Punkty te miały wartość ważoną od 1 do 5 punktów w zależności od ich trudności, jak i atrakcyjności turystycznej. Od godziny 12:30 startować zaczęły drużyny na trasie 40km- łącznie 10 drużyn, natomiast od godziny 13:30 trasa 20km - 19 drużyn. Trasa przebiegała głównie północną częścią Puszczy Darżlubskiej, na których rozmieszczone zostały punkty kontrolne prawidłowe, stowarzyszone oraz mylne. Po powrocie na każdego czekały napoje, kiełbasy i wspólne dzielenie się wrażeniami przy ognisku.
Trasa Rajdu została opracowana w taki sposób aby uczestnicy mogli wykazać się swoją znajomością w terenie jak również poznać swoją "Małą Ojczyznę". Trasa 20 kilometrowa ograniczała się do punktów w kompleksie leśnym Puszczy Darżlubskiej ukazując jej walory przyrodnicze. Pomimo bardzo wysokiej temperatury podróż w cieniu drzew nie okazała się nadto męcząca dla uczestników. Niemal wszystkie zespoły pokonały całą wydzieloną trasę. Zawodnicy trasy 40 kilometrowej mieli do zdobycia punkty położone bardziej na północ, aniżeli ich kompani z krótszego dystansu. Mieli jednak możliwość zobaczyć dzięki temu o wiele więcej niezwykle interesujących obiektów przyrodniczych, kulturowych i historycznych Ziemi Puckiej. Pomimo możliwości wykorzystania na tej trasie aż sześciu godzin na pokonanie tegoż dystansu, zdecydowana większość drużyn zmieściła się w przedziale 4-5 godzin.

O godzinie 20:00 odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz rozdanie dyplomów i nagród dla wszystkich uczestników.

Kolejna edycja Rajdu Rowerowego na Orientację planowana jest wiosną przyszłego roku.

Wyniki:

Trasa 40 km:

1 miejsce - Bartłomiej Kamiński (Puck) - 56 pkt
2 miejsce - "Oprychy Team" : Leszek Pachulski (Sopot) - 55,5 pkt
3 miejsce - "Młode Wilki": Mikołaj Ceynowa, Adrian Maciszka, Bartłomiej Semmerling (Leśniewo) - 54 pkt

Trasa 20 km:

1 miejsce - "Darilion Team": Jędrzej Okoń, Artur Okoń, Dariusz Okoń, Małgorzata Kałamejka-Okoń (Domatówko) - 30 pkt
2 miejsce - "Grupa Wsparcia": Teresa Ceynowa, Kazimierz Ceynowa, Wiktoria Ceynowa, Danuta Okuń, Wojciech Okuń - 28,5 pkt
3 miejsce - "Beńlowie": Przemysław Wojtinski, Krzysztof Rumpca

Szczegółowe wyniki na stronie organizatora

Punkty Kontrolne często zlokalizowane były przy atrakcjach turystycznych gminy.
Punkty Kontrolne często zlokalizowane były przy atrakcjach turystycznych gminy.


Organizator:

Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck
Wiejski Klub Kultury w Leśniewie
Budowniczy tras i inicjator imprezy:
Damian Lanc
kontakt: lancdamian@o2.pl
WWW Rajdu na Orientację

opracował:
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.