rowery

stat

II Kompas Wikingów w zimowej scenerii


W dniach 15-17 marca 2018 odbyła się druga edycja Rajdu na Orientację pt. Kompas Wikingów. Zorganizowane przez Klub Imprez na Orientację Z Kompasem.pl wydarzenie pokazało, jak w ciekawy sposób można połączyć turystykę aktywną z poszukiwaniem punktów kontrolnych w terenie. Marcin Jank i jego zespół po raz kolejny wykazali się swoim zamiłowaniem do geografii, wybierając najbardziej charakterystyczne miejsca dla przepięknego Regionu Blekinge. Okolice Karlskrony to wspaniałe lasy i parki naturalne z wiekowymi drzewami, a także fantastyczne ogromne głazy, z którymi mieliśmy okazję zapoznać się zarówno na trasie pieszej, jak i rowerowej. A zimowa sceneria tylko dodała nieco ostrego smaczku całej zabawie. Nasza relacja wideo pokazuje start na trasie pieszej. W kwietniu, podczas drugiej tury imprezy zamierzamy wybrać się z kamerą na trasę rowerową. Do zobaczenia.Tegoroczny Kompas Wikingów został rozłożony na dwa terminy: marcowy oraz kwietniowy. Do wyboru po dwie trasy na każdy z nich: jedna dla rowerzystów i jedna dla piechurów, z tym że w marcu trasy były krótsze: 10 i 20 km, a w kwietniu będą dłuższe: 20 i 40 km.

>>>zobacz też naszą zeszłoroczną wideo relację

Wrażenia z edycji marcowej:

Archipelag Karlskrony tonie w śniegu po kolana i mrozach sięgających kilkunastu kresek poniżej zera. I choć trudne warunki pogodowe dały się trochę we znaki uczestnikom, to rywalizacja była zacięta, a impreza miło wspominana.

Z pewnością szwedzka przyroda zachwyciła wszystkich. Głazy polodowcowe, przy których nasze "diabelskie kamienie" mogą być młodszym rodzeństwem, pustka na szlakach, wszechobecna cisza, sople zwisające ze skał, zamarznięte jeziora i dzikość przyrody. Po prostu prawdziwa, skandynawska zima, która zachwyca nawet wtedy, kiedy wszyscy już mocno czekamy na wiosnę.

Wyniki:

Łącznie na starcie stanęło ponad 100 śmiałków. 90 proc. uczestników wybrało się na trasę pieszą. Start na rowerze wybrała tylko garstka. Na 10-kilometrowej Trasie Zielonej zwyciężył Adam Świeca, który zameldował się na mecie już 1,5 h po starcie, a kolejne osoby, czyli Patryka DudęPiotra Zajączkowskiego dzieliło od niego dosłownie kilka minut. Sami panowie przyznają, że rywalizacja na trasie była mocna i czuli, jak depczą sobie po piętach.

Na 20-kilometrowej rowerowej Trasie Żółtej zwyciężył Robert Potocki z czasem nieco ponad 3 godziny. Ze względu na warunki pogodowe, w których rower dużo bardziej przeszkadzał, niż pomagał wszyscy rowerzyści mogą czuć się zwycięzcami.Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wszyscy zawodnicy w odpowiednim czasie zameldowali się na mecie, aby przed wieczornym powrotem na prom usiąść spokojnie w ciepłej bazie i skorzystać z kultowego już bufetu, który serwował ciepłe napoje i śledzie aż z Kaszub. Atmosfera w bazie pomimo chłodu za oknem była bardzo gorąca.

Część zawodników, która szybko uwinęła się z pokonaniem trasy wybrała się również na wycieczkę do centrum Karlskrony. Każdy znalazł więc swój sposób na odpoczynek po przebytej trasie.GALERIA ZDJĘĆ;fot. Piotr Gąsior [GR3miasto]

Do zobaczenia na kolejnych edycjach:

>>> XIV Rajd z Kompasem, 26-27.05.2018 w Goręczynie
>>> XV Rajd z Kompasem, 22-23.09.2018 w Gniewinie


Organizator:

Marcin Jank
Klub Imprez na Orientecję w terenie "Z Kompasem"
WWW: Rajd z Kompasem.pl
>>>Aktualności na Facebooku
kontakt: rajd@zkompasem.pl

>>>Przeczytaj artykuł o imprezach na orientację od A do Z
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »