• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gran Fondo Gdynia już 15 maja. Trzy dystanse do wyboru

Już w niedzielę, 15 maja, ulice Gdyni zostaną opanowane przez miłośników jazdy na rowerze. Gran Fondo Gdynia to jedna z największych imprez kolarskich w Trójmieście, w której mogą sprawdzić się zarówno kolarscy półprofesjonaliści, jak i miłośnicy rekreacyjnej jazdy na rowerze. Rejestracja do udziału trwa do 10 maja.Czy w tym roku startowałe(a)ś już w zawodach sportowych?

Zobacz wyniki (140)
Już niebawem odbędzie się kolejna edycja zawodów kolarskich Gran Fondo Gdynia. Zawodników na trasie prowadzącej po Kaszubach czeka świetna zabawa, ale też wiele wyzwań. Niewątpliwie jednym z największych będzie okazja pokonania słynnego podjazdu pod Nowy Dwór Wejherowski.

- Kilka dystansów do wyboru, pamiątkowy medal na mecie i unikalna, profesjonalna koszulka kolarska w pakiecie startowym to niektóre elementy, które wyróżniają nasze wyścigi na polskiej scenie kolarskiej - informują organizatorzy zawodów. - Wyścig w Gdyni poprowadzi kolarzy pięknymi, pagórkowatymi trasami po Kaszubach. Kto jeszcze tam nie jeździł, niech nie myśli, że będzie lekko! Poczujecie Kaszuby w swoich nogach.

Trzy dystanse do wyboruKolarze mogą wybierać spośród trzech dystansów:
- krótką, rodzinną pętlę Family Fondo (dla każdego powyżej 13. roku życia) - 24 km,
- średni dystans - Medio Fondo - 85 km,
- długi dystans - Gran Fondo - 137 km.

W sobotę, 14 maja, czyli dzień przed głównymi wyścigami, rozegrane zostaną również krótkie wyścigi dla dzieci - Gran Fondo Kids - na dystansach od ok. 1000 do ok. 3000 m.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników, trasy zawodów będą całkowicie wyłączone z ruchu.


Nagroda dla najlepszego góralaNowością tegorocznej edycji będą specjalne nagrody dla kolarza wyróżniającego się w jeździe górskiej. Na trasie przygotowano aż sześć premii górskich. To w sumie blisko 20 km podjazdów o łącznej różnicy wzniesień około 650 m. Zawodnik, który zgromadzi największą liczbę punktów, zwycięży w klasyfikacji górskiej, otrzyma tytuł najlepszego "górala" Gran Fondo Gdynia i zostanie nagrodzony specjalną, charakterystyczną koszulką w grochy.

Organizatorzy we współpracy z firmą Martombike przygotowali także oficjalną koszulkę zawodów, która znajdzie się w każdym pakiecie startowym na dystansach średnim i długim. Zawodnicy mają do wyboru pakiet Basic z tradycyjną koszulką lub pakiet Premium, w którym otrzymają koszulkę rodem z kolarskiego pro touru (model 213), o aerodynamicznym kroju i wykonanej z elastycznej, włoskiej dzianiny Asteria.

W ramach pakietu startowego każdy zawodnik otrzyma również medal finishera, monetę na posiłek w strefie food trucków, posiłek regeneracyjny po wyścigu, Lecha Free, wodę Cisowianka, napój energetyczny Red Bull, dostępność punktów żywieniowych na trasie oraz ubezpieczenie NNW.


Rejestracja trwa do 10 majaRejestracja na zawody jest możliwa do 10 maja. Aby zapisać się na wyścig, należy wypełnić formularz, a wcześniej zapoznać się z informacjami na stronie organizatora.

Z limitami czasowymi do ukończenia poszczególnych odcinków trasy Gran Fondo Gdynia można zapoznać się na stronie organizatora.

Gdyńska edycja jest częścią Gran Fondo Series - cyklu dwojga zawodów, z których kolejne odbędą się 3 lipca w Poznaniu. Przed zawodami i w ich trakcie będzie odbywać się expo, podczas którego można wyposażyć się w odzież kolarską i akcesoria rowerowe. Wydarzenie będzie odbywać się w sobotę, 14 maja, w godz. 11-19 i w niedzielę, 15 maja, w godz. 9-14 w tym samym miejscu co biuro zawodów, czyli przy ul. Olimpijskiej 5/9Mapka w Gdyni.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (63)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

MTB Maraton Kartuzy
zawody / wyścigi
maj 22
niedziela
Kartuzy
120 zł
przedsprzedaż 75 zł
Nocny Duathlon - Airport Gdańsk
zawody / wyścigi
maj 22
niedziela, g. 01:00 - 03:00
Gdańsk, Lotnisko Gdańsk
149 zł
CYKLO Gravel
zawody / wyścigi
maj 29
niedziela, g. 05:00
Gdańsk

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum