• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie na mocny trening na rowerze? Najtrudniejsze strome podjazdy

Kacper Czuba
7 lipca 2024, godz. 06:00 
Opinie (120)
Ulica Jaśkowa Dolina w Gdańsku, na której znajduje się jeden z najbardziej wymagających, stromych podjazdów na wakacyjny trening rowerowy w Trójmieście. Ulica Jaśkowa Dolina w Gdańsku, na której znajduje się jeden z najbardziej wymagających, stromych podjazdów na wakacyjny trening rowerowy w Trójmieście.

Okres wakacyjny i dobre słoneczne warunki pogodowe sprawiają, że ludzie w tym czasie często decydują się na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jedną z jej form jest jeżdżenie na rowerze, które można uprawiać rekreacyjnie bądź w ramach sportowego treningu. W Trójmieście mamy wiele wymagających i stromych podjazdów, które mogą stanowić wyzwanie dla aktywnie trenujących. Pokonanie kilku z nich niekiedy wymaga włożenia w to sporego wysiłku i jest trudnym zadaniem.Jak często w tygodniu jeździsz w okresie wakacyjnym na rowerze?

Okres wakacyjny często sprzyja aktywności fizycznej i rowerowym przejażdżkom. Słoneczna pogoda, czas wolny, możliwość zobaczenia interesujących miejsc i wiele ciekawych tras rowerowych sprawia, że niejednokrotnie decydujemy się na reakcyjną jazdę lub trening rowerowy i sportowe wyzwanie. Mogą je zapewnić strome, wymagające podjazdy, których w Trójmieście jest bardzo dużo, a w ich pokonanie trzeba włożyć sporo wysiłku.

Sam poziom wzniesienia, stromości danych podjazdów jest różny - jedne są bardziej wymagające, inne nieco mniej, ale i tak, aby podjechać pod daną górkę niejednokrotnie trzeba się sporo napocić, co może być dobrą formą dla tych, którzy chcą potraktować jazdę na rowerze jako formę sportowego treningu i budować swoją kondycję fizyczną.W Trójmieście mamy kilka bardzo wymagających podjazdów, ale bez wątpienia jednym z najtrudniejszych jest ten na ulicy Jaśkowa DolinaMapka. Rozpoczyna się on już tuż przy Centrum Handlowym Manhattan w gdańskim Wrzeszczu. Na samym początku jest to teren dość płaski, ale z każdym kolejnym metrem staje się on coraz bardziej stromy. Nieco ponad dwukilometrowa trasa kończy się bardzo trudnym i wymagającym podjazdem, którego finisz jest na rondzie przy ulicy Jaśkowa Dolina i Wileńska. Pokonanie tego dystansu wymaga kilkunastu minut.

Sporo krótszym, ale równie intensywnym i wymagającym wzniesieniem jest to, które znajduje się na Morenie czy Pieckach-Migowo. Znajduje się ono na ulicy Franciszka Rakoczego i następnie kieruje się w stronę ulicy Bulońskiej. Najtrudniejszy odcinek tego podjazdu rozpoczyna się jednak na wysokości przystanku Brętowo PKMMapka. Wzniesienie o 9-procentowym stopniu nachylenia ma około pół kilometra i na rowerze miejskim wymaga co najmniej kilkuminutowego, ciężkiego wysiłku fizycznego, aby pod nie podjechać.

Rowery kupisz taniej niż przed pandemią. Najlepszy czas na zakupy Rowery kupisz taniej niż przed pandemią. Najlepszy czas na zakupy

Inne dwa wymagające wzniesienia i podjazdy w Gdańsku znajdują się na Łostowicach oraz Oruni. Pierwsze z nich rozpoczyna się od skrzyżowania ulicy ŁostowickiejMapkaulicą KartuskąMapka. Odcinek o nieco ponad 10-procentowym stopniu nachylenia trwa przez około kilometr i kończy się na alei Armii KrajowejMapka. Natomiast drugi z nich na gdańskiej Oruni rozpoczyna się od ronda na ulicy Świętokrzyskiej, a następnie trzeba skręcić w aleję Vaclva Havla. Nieco ponad dwukilometrowa trasa rozpoczyna się od stromego, około półkilometrowego wzniesienia, w którego pokonanie trzeba włożyć sporo pracy.

"Forma na lata, a nie na lato". Na co uważać, zaczynając z aktywnością fizyczną?

Wymagające podjazdy znajdziemy również zarówno w Sopocie, jak i w Gdyni. W pierwszym z nich można byłoby wymienić chociażby całą ulicę MalczewskiegoMapka. Stromy, trudny, prawie czterokilometrowy odcinek rozpoczyna się od Alei NiepodległościMapka i ciągnie się aż do KarwinMapka w Gdyni. Też strome, ale mniej wymagające podjazdy znajdziemy na ulicy 23 marca czy Armii Krajowej.

Osoby chcące postawić sobie sportowe, rowerowe wyzwanie i podjechać pod strome wzniesienia w Gdyni również znajdą coś dla siebie. Jednym z najtrudniejszych podjazdów w tym mieście jest ten, który rozpoczyna się od wysokości Centrum RivieraMapka i ciągnie się aż do skrzyżowania z ulicą WitomińskąMapka. Jest to odcinek, którego długość łączna wynosi ok. 1,5 kilometra, a jego pokonanie zmusza do dużej aktywności fizycznej i sporego wysiłku.Oczywiście do tej listy można byłoby dopisać wiele innych, równie wymagających podjazdów rowerowych w Trójmieście. W komentarzach śmiało możecie podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczących trudności wspomnianych podjazdów, a także zasugerować na jakie inne warto zwrócić uwagę, planując wymagający i intensywny trening rowerowy w czasie wakacji. To dobry sposób na spędzanie wakacyjnego, czasu wolnego, jak podtrzymania formy i kondycji fizycznej.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rajd rowerowy szlakiem Kanału Raduni

rajd / wędrówka

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Zawody Rowerowe Cross Country Sobieszewo

100 zł
zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Forum