rowery

stat

Gdynia spina drogi rowerowe w centrum

Przy znajdującym się w centrum Gdyni parku brakuje fragmentu drogi rowerowej. Teoretycznie rowerzyści powinni tu zgodnie z przepisami zjechać na jezdnię. Większość jedzie dalej chodnikiem.
Przy znajdującym się w centrum Gdyni parku brakuje fragmentu drogi rowerowej. Teoretycznie rowerzyści powinni tu zgodnie z przepisami zjechać na jezdnię. Większość jedzie dalej chodnikiem. fot. Michał Sielski/Trojmiasto.pl

Z al. Piłsudskiego w Gdyni dojedziemy drogą rowerową do centrum i nad morze, a także do ścieżki prowadzącej w stronę Redłowa. W centrum miasta powstanie łącznik, który będzie częścią międzynarodowej trasy rowerowej R-10 - tuż przy projektowanym Parku Centralnym.Co robisz, gdy droga rowerowa kończy się na chodniku?

zatrzymuję się i zjeżdżam na jezdnię

16%

jadę dalej chodnikiem

78%

schodzę z roweru i prowadzę go do kolejnej ścieżki

6%
Przez bardziej złośliwych rowerzystów droga rowerowa przy wjeździe w ul. Partyzantów zobacz na mapie Gdyni, która kończy się niespodziewanie na środku chodnika, nazywana jest punktem teleportacji. A że - jak dotąd - umiejętności takie możemy podziwiać jedynie w filmach, urzędnicy w końcu zdecydowali się połączyć drogę rowerową biegnącą wzdłuż al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni oraz kończącą się na ul. Świętojańskiej przy Węźle Wzgórze.

To jednak nie wszystko. Przetargi są już ogłoszone i przewidują, że po ich rozstrzygnięciu i realizacji inwestycji przejedziemy rowerem także od Bulwaru Nadmorskiego do ścieżki, która urywa się nieopodal ul. Tetmajera zobacz na mapie Gdyni. Tam powstaną pasy rowerowe i niewielkie rondo.

graf. Trojmiasto.pl
- Przede wszystkim chodziło nam o zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom. Będzie wyspa centralna, by rowerzyści zwolnili w tym miejscu - mówi Rafał Studziński z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Rowerzyści mogą też liczyć na poprawę komfortu, bo droga rowerowa przy al. Piłsudskiego zostanie wyremontowana. Nierówną kostkę zastąpi nawierzchnia asfaltowa. Ta część inwestycji zakończyć się ma już w grudniu tego roku, więc warto trzymać kciuki za to, by zapowiadana przez niektórych zima stulecia nie spieszyła się nad morze.

Cała przebudowa wraz z łącznikami pomiędzy drogami rowerowymi ma być oddana do użytku w maju 2018 roku.
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (199)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »