rowery

stat

Gdynia: asfalt zamiast betonu na drodze rowerowej do bulwaru

Prace przy wymianie nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż al. Piłsudskiego w Gdyni już się rozpoczęły.
Prace przy wymianie nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż al. Piłsudskiego w Gdyni już się rozpoczęły. fot. Patryk Szczerba/trojmiasto.pl

Nieco ponad 750 tys. zł będzie kosztowała wakacyjna wymiana nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni z betonowej na asfaltową. Nie wiadomo za to, kiedy pojawią zapowiadane pasy rowerowe na Wiśniewskiego, bo nie było chętnych do realizacji tych prac.Zwracasz uwagę na stan nawierzchni dróg rowerowych?

tak, ma to dla mnie duże znaczenie

48%

czasami, gdy jest fatalna, ale ważniejsze dla mnie, by w ogóle były

28%

nie, nie ma to dla mnie znaczenia

24%
Modernizacja drogi rowerowej wzdłuż al. Piłsudskiego jest elementem uzupełnianej w Gdyni międzynarodowej trasy R-10, więc nacisk na jej realizację jest duży. Urzędnicy dwukrotnie bezskutecznie próbowali wyłonić wykonawcę robót. W ostatnim postępowaniu jedyna złożona oferta okazała się ponad możliwości budżetowe Gdyni, bo opiewała na kwotę 1 mln zł.

Dopiero trzecie podejście zakończyło się sukcesem. Prace będą kosztowały 753 tys. zł i realizuje je firma FB Serwis z Warszawy, która zaoferowała najniższą cenę. Wykonawca ma 10 tygodni na ich zakończenie. Nową nawierzchnię zyska także biegnący obok chodnik.

Modernizacja drogi rowerowej wzdłuż Piłsudskiego w wakacjePrace się już zaczęły i wiadomo, że nie zabraknie utrudnień dla pieszych i rowerzystów. Przypadną akurat na szczyt sezonu turystycznego, bo modernizacja ma trwać przez całe wakacje.

- Przez ten czas ruch pieszy odbywać się będzie chodnikiem wzdłuż parku, zaś ruch rowerowy po jezdni al. Piłsudskiego - informuje Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta ds. polityki rowerowej.
Czytaj też: mało miejsca dla rowerzystów nad morzem w Gdyni

Furkal obiecuje, że za kilka dni zakończy się przebudowa drogi rowerowej przy bulwarze. Do końca lipca zostanie wykonana toaleta wraz z parkingiem rowerowym oraz ścieżka rowerowa przy Urzędzie Miasta. Wykonawcą tych prac jest WPRD Gravel. Na zakończenie przebudowy skrzyżowania przy modernizowanej pętli autobusowej rowerzyści poczekają do jesieni.

Pasy rowerowe na Janka Wiśniewskiego: nie ma chętnych do realizacjiCyklistom dłużej niż zakładano przyjdzie też poczekać na pasy rowerowe na ul. Janka Wiśniewskiego zobacz na mapie Gdyni, kontrapas na ul. Wybickiego zobacz na mapie Gdyni i dopuszczenie jazdy pod prąd rowerzystów na placu Grunwaldzkim, czyli planowanych przez urzędników zmianach, które zapowiadaliśmy na początku czerwca.

Czytaj: będą pasy rowerowe na ul. Janka Wiśniewskiego

Prace miały zakończyć się pod koniec wakacji, tyle że w pierwszym przetargu nie było ofert, wiec procedurę będzie trzeba powtórzyć.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (173) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »