• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Gdynia. Ruszy nowa edycja kampanii Odprowadzam Sam

Joanna Skutkiewicz
4 lutego 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (56)
Kampania "Odprowadzam Sam" ma na celu aktywizowanie dzieci i zmiany nawyków transportowych w rodzinie. Kampania "Odprowadzam Sam" ma na celu aktywizowanie dzieci i zmiany nawyków transportowych w rodzinie.

Gdynia rozpoczyna nową edycję kampanii "Odprowadzam Sam", której celem jest aktywizowanie dzieci w wieku od 4 do 7 lat i wywarcie wpływu na kształtowanie ich nawyków transportowych. Publiczne placówki przedszkolne i szkolne zainteresowane akcją proszone są o przesłanie deklaracji uczestnictwa do 19 lutego. Zbieranie punktów przez najmłodszych rozpocznie się 6 kwietnia.

W jaki sposób odprowadzasz swoje dziecko do przedszkola lub szkoły?


Rower zdaje się świetnym środkiem transportu w kontekście codziennych dojazdów - jest stosunkowo szybki, bo nie stoi w korkach; ekologiczny, bo nie zużywa paliwa, a co więcej, taka aktywność fizyczna podjęta z samego rana ma pozytywny wpływ na nasz nastrój przez cały dzień. Co za tym idzie, jeśli przedszkole lub szkoła naszych dzieci znajduje się w niewielkiej odległości od domu, można wykorzystać jednoślady do wspólnego dojazdu do placówki.

Jak zapewniają organizatorzy gdyńskiej akcji "Odprowadzam Sam", wytworzenie w sobie nawyku przychodzenia pieszo lub przyjeżdżania rowerem do szkoły czy przedszkola sprawia, że w przyszłości dzieci częściej i chętniej będą wybierać ekologiczne metody przemieszczania się po mieście.

Gdynia planuje rowerowe inwestycje na 2021Kampania skierowana jest do dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Kampania skierowana jest do dzieci w wieku od 4 do 7 lat.

Dla szkół i przedszkoli- "Odprowadzam Sam" to kampania, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych i ich rodziców - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Poprzez elementy zabaw edukacyjnych, m.in. zeszyty ćwiczeń, które dostaje każdy uczestnik akcji, i wspólne wyklejanie plakatów-drzewek, wprowadzamy m.in.: zdrowe i ekologiczne nawyki transportowe. Tym samym chciałbym zachęcić rodziców, którzy podwożą swoje dzieci samochodem, aby pozostawiali auto około 300-500 metrów od przedszkola i ten ostatni kawałek pokonali zrównoważonym transportem lub pieszo.
Kampania skierowana jest do dzieci w wieku 4-7 lat, ich rodziców i nauczycieli. W ramach akcji najmłodsi gdynianie, którzy docierają do szkoły rowerem, hulajnogą, deskorolką, komunikacją miejską lub pieszo, otrzymują kolorowe naklejki do przyklejenia na plakatach-drzewkach. Mają też do rozwiązania różne zadania. Placówki otrzymają materiały edukacyjne, certyfikaty oraz upominki dla dzieci. Ponadto każda grupa, która do 2 czerwca prześle zdjęcia lub prezentacje z przebiegu kampanii, weźmie udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Na sam koniec placówki edukacyjne otrzymają sadzonki drzewka owocowego do zasadzenia na ich terenie.

Hulajnogi pojadą po drogach dla rowerów. Przyjęto projekt ustawyDo 19 lutego trwają zgłoszenia do 9. edycji kampanii. Aby wyrazić chęć udziału, publiczne przedszkola i szkoły muszą przesłać deklaracje uczestnictwa w akcji do 19 lutego na adres mailowy odprowadzamsam@gdyniasport.pl. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 41 gdyńskich szkół i przedszkoli - łącznie 4440 uczniów ze 183 grup.


Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

MTB Maraton Trąbki Wielkie

zawody / wyścigi

Rowermania 2022

festyn, zajęcia rekreacyjne

MTB Maraton Peplin

zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum