Gdańszczanie mistrzami Polski w duathlonie

Marta Łagownik z Gdańska została mistrzynią Polski w duathlonie na dystansie sprint.
Marta Łagownik z Gdańska została mistrzynią Polski w duathlonie na dystansie sprint. fot. Energy Events / 058sport.pl

W ubiegłą niedzielę, 25 kwietnia, w Rumi rozegrano Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie sprinterskim. W rywalizacji Elity, czyli zawodników sportu wyczynowego, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn zwyciężyli zawodnicy z Trójmiasta. Tytuł mistrzyni jedzie do Gdańska wraz z Martą Łagownik, a medal mistrza Polski zasili kolekcję tytułów Kacpra Stępniaka.Oboje zawodników to utytułowani sportowcy z licencją triathlonistów. Marta Łagownik to zawodniczka gdańskiego klubu UKS Dwójka Morena, trenująca pod okiem Moniki Smaruj, byłej zawodniczki z wieloma sukcesami w sporcie. Marta jest jedną z najszybszych biegaczek w polskim triathlonie i to właśnie znakomity bieg umożliwił jej 11-sekundowe zwycięstwo nad drugą na mecie Pauliną Klimas.

- Mistrzostwo Polski w duathlonie na sprincie należy do mnie, a smak zwycięstwa jest nie do opisania pięknym uczuciem - relacjonowała Marta Łagownik na swoim fanpage'u. - Stając na linii startu, wiesz, że nie będzie lekko. Tego dnia w głowie miałam wiele znaków zapytania. Monia [trenerka - przyp. red.] powiedziała mi jedną rzecz przed startem: "cokolwiek się wydarzy, baw się dobrze". Uśmiechnęłam się więc przed startem, patrząc do przodu, i już wiedziałam, że będzie dobrze.

Mistrzowie z TrójmiastaW rywalizacji mężczyzn zwyciężył Kacper Stępniak, również mieszkający w Gdańsku. Dla Kacpra to już trzeci tytuł mistrza Polski w duathlonie zdobyty w Rumi. Wcześniej wygrywał on te same zawody w latach 2017 i 2018.

Dla Kacpra Stępniaka to trzeci tytuł mistrzowski przywieziony z Rumi.
Dla Kacpra Stępniaka to trzeci tytuł mistrzowski przywieziony z Rumi. fot. Energy Events / 058sport.pl

Również w kategorii młodzieżowców, czyli U23, na najwyższym stopniu podium zobaczyliśmy zawodnika z Trójmiasta. Maciej Bruździak, który stosunkowo niedawno zakończył karierę wyczynowego pływaka, już teraz pokazał, że trudno wyprzedzić go również w pozostałych dyscyplinach składających się na triathlon.W Rumi rozegrano mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprint, zarówno dla wyczynowców, jak i dla zawodników amatorskich.
W Rumi rozegrano mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprint, zarówno dla wyczynowców, jak i dla zawodników amatorskich. fot. Energy Events / 058sport.pl
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Sopot Supersprint Triathlon
Sopot Supersprint Triathlon
bieg, zawody / wyścigi
wrz 17
sobota
Sopot, Molo w Sopocie

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum