rowery

stat

Gdański Coll de Rates. Weź udział w wirtualnej rywalizacji

Coll de Rates czy Gdańsk? W przypadku wirtualnej rzeczywistości wszystko jest możliwe.
Coll de Rates czy Gdańsk? W przypadku wirtualnej rzeczywistości wszystko jest możliwe. Drerowery.pl

Sezon startów na szosie dobiegł końca. Szczęśliwi posiadacze rowerów przełajowych ścigają się jeszcze na zawodach cyclocrossowych, jednak cała reszta uciekła pod dach. Nie znaczy to jednak, że zapadliśmy w zimowy sen. Między 16 a 29 listopada odbywa się Dre Rowery Wahoo Challenge - wyścig na trenażerach, który w tym roku okraszony zostanie wielkim finałem na żywo.Środowisko trójmiejskich miłośników rowerów nie zasypia, a rower odstawia się co najwyżej na kilka dni. W drugiej połowie listopada większość myśli już o przyszłorocznym sezonie, co motywuje do podejmowania regularnego, coraz bardziej wymagającego treningu.

Wyścig, który sprawdzi twoje płuca i nogęŚcigaj się także zimąNic nie wpływa na morale i sportową złość tak dobrze, jak bezpośrednia rywalizacja. Wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoją aktualną dyspozycję i "przepalić płuca" bez konieczności marznięcia i ubłocenia roweru po same klamkomanetki, mogą czuć się zaproszeni na Dre Rowery Wahoo Challenge. To wyścig na trenażerach, odbywający się w warunkach maksymalnego komfortu, a jednocześnie jak najwierniej odwzorowujący warunki prawdziwej jazdy. Używany sprzęt - trenażer Wahoo Kickr - pozwala symulować nachylenie terenu i pęd powietrza.

Będzie co odwzorowywać - w tym roku wyścig odbywać się będzie na wirtualnej trasie będącej wiernym przeniesieniem kultowego hiszpańskiego podjazdu Coll de Rates. Trasa o długości około 10 kilometrów pozwoli porządnie się spocić i wykonać naprawdę wartościowy trening.

Ścigali się w Gdańsku, a jednak w LondynieZgłoszenia do wyściguWyścig organizuje sklep Dre Rowery w Gdańsku, znajdujący się przy ul. Franciszka Schuberta 1a. Udział w zabawie jest bezpłatny. Aby zgłosić się do rywalizacji, wystarczy zadzwonić do sklepu pod numer 579 058 624 lub wysłać zgłoszenie e-mailem na adres gdansk@drerowery.pl. Można zapisywać się na godziny pomiędzy 10 a 19 w dni powszednie oraz od godz. 10 do 14 w soboty. Każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji godzinę na stanowisku rowerowym, aby móc spokojnie się rozgrzać i "wystygnąć" po wyścigu.

Najlepiej przyjść z własnym rowerem, który zostanie wpięty w trenażer.

Tym razem wielki finał odbędzie się nie korespondencyjnie, lecz na żywo, co z pewnością dostarczy zawodnikom i kibicom jeszcze większych emocji. 29 listopada w bezpośredniej rywalizacji zmierzą się pierwsze dwie kobiety oraz pierwsi dwaj mężczyźni wyłonieni na podstawie eliminacji.

Dla zwycięzców kategorii mężczyzn i kobiet przewidziano nagrody w postaci komputera rowerowego Wahoo Elemnt Roam, a dla wszystkich startujących - gadżety i upominki.

Aktualne informacje na temat wydarzenia i klasyfikacji można śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (28) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »