rowery

stat

Gdańsk planuje przebudowy ważnych dróg


W przyszłym roku Gdańsk wyremontuje fragment al. Grunwaldzkiej w Oliwie zobacz na mapie Gdańskaul. Chłopskiej na Przymorzu zobacz na mapie Gdańska. Właśnie ogłoszono przetargi na opracowanie dokumentacji dla wspomnianych odcinków. Naprawiony zostanie też Trakt Konny.Jak oceniasz stan techniczny głównej arterii Gdańska?

bardzo dobrze, nie mam uwag

4%

dobrze, ale są fragmenty wymagające pilnej naprawy

28%

przeciętnie, wiele odcinków wymaga jeszcze naprawy

41%

źle, jeden fragment łatają, drugi się psuje

27%
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji dla remontu al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Opackiej do wiaduktu PKM - nitka do Gdańska. Projekt nie będzie obejmował prac na wysokości budynków Alchemii i Olivia Business Center. Tam remont został zrobiony przed oddaniem wspomnianych biurowców.

Ponadto ma też powstać projekt dla remontu ul. Chłopskiej na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Piastowskiej - nitka w stronę Żabianki.

- Obie dokumentacje wraz z niezbędnymi pozwoleniami na realizację chcemy pozyskać do II kwartału 2018 r. Przewidujemy, że prace rozpoczną się latem i nie powinny trwać dłużej niż trzy miesiące - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor DRMG.
W ramach prowadzonych prac ma być wymieniona przede wszystkim nawierzchnia jezdni i wybrane fragmenty chodników.

Planowane odcinki do remontu.
Planowane odcinki do remontu. graf. Trojmiasto.pl
Przypomnijmy, że wśród remontów zaplanowanych na przyszły rok jest także przebudowa Traktu Konnego. Miasto wyznaczyło do remontu tylko 600-metrowy fragment wspomnianej drogi.

Władze Gdańska systematycznie remontują główną oś drogową Gdańska. Niedawno zakończyły się prace w ciągu Traktu św. Wojciecha. Systematycznie jest też prowadzona naprawa al. Grunwaldzkiej. W tym roku wykonano naprawę między Wrzeszczem a Oliwą na nitce do Sopotu.
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (153)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.