Finał Cyklo MTB 2018 odbył się w Krokowej

Krzysztof Kochanowicz
22 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Imprezy kolarstwa górskiego w 2018 r.
Za nami finałowa edycja Cyklo Krokowa MTB 2018 Za nami finałowa edycja Cyklo Krokowa MTB 2018

W minioną niedzielę w Krokowej odbyła się ostatnia w tym roku impreza MTB organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe. Jednocześnie swój finał znalazł także objęty wspólną klasyfikacją cykl Niepodległa Cyklo MTB. Zawody w Krokowej odbyły się na trasie znanej już z ubiegłorocznej edycji, co mogło tylko wyrównać szanse i zaostrzyć konkurencję. Trasa składała się z pętli o długości 22,5 km, która stanowiła dystans dla zawodów Mini. Dwa okrążenia to z kolei dystans Mega.

Długo przyszło czekać zawodniczkom i zawodnikom na ostateczne rozstrzygnięcia całej serii. Poprzednie zawody miały miejsce u progu sezonu. W drugiej połowie kwietnia rywalizowano w Rumi oraz Gdyni, więc termin sierpniowy mógł oznaczać spore zmiany w przygotowaniu poszczególnych zawodników.

Na krótszym dystansie - wśród pań - wygrała Marzena Janczarska z Gdańska, która wyprzedziła Ewelinę Cywińską z Rumi o ponad 4 minuty. Trzecie miejsce zajęła Kinga Skrzypczak / MTB Klif Team Chłapowo z czasem gorszym o kolejne 4 minuty. Panowie także rozstrzygnęli zawody sporo przed metą. Z wyraźną przewagą wygrał Damian Ciba / Ta Ko Team Rumia. Drugi finiszował Radosław Jokiel /Gdańsk Team Verge Polska, a trzeci na podium stanął - najmłodszy - Filip Potrykus / MTB Klif Team Chłapowo.

Dystans Mega nie przekonał zbyt wielu zawodniczek. Na mecie zameldowały się dwie. Wygrała Monika Kulling / MTB Klif Team Chłapowo przed Katarzyną Kuczorską z Ta Ko Team Rumia. U panów podium zmieściło się w zaledwie 5 sekundach, co dowodzi, jak twarda walka miała miejsce do ostatnich metrów 45-kilometrowego maratonu. Zwycięsko wyszedł z niej Robert Banach z gdańskiego teamu Apteka Gemini Banach Sport Team, wyprzedzając Grzegorza Kołodzika Żarnowiec / MTB Klif Team i Kacpra Belta / MTB Eldar Świecie.