rowery

stat

Dzień bez samochodu

W sobotę wielu Europejczyków zostawi w garażu swoje samochody. Skorzystają natomiast z komunikacji zbiorowej bądź rowerów, demonstrując tym samym zaangażowanie w ochronę środowiska. Władze Gdańska zachęcają do włączenia się w manifestację.22 września został ogłoszony Dniem bez Samochodu. Centra miast biorących udział w inicjatywie są tego dnia zamknięte dla indywidualnych kierowców.

Celem przedsięwzięcia jest zmiana kultury przemieszczania się. Ma ona pokazać, że bez samochodu też można dotrzeć do wybranego miejsca. W wielu krajach Europy mieszkańcy mogą bezpłatnie poruszać się środkami komunikacji miejskiej. Gdańsk, ze względu na brak funduszy spowodowany lipcową powodzią, nie zgłosił jeszcze oficjalnego udziału w akcji. Mimo to prezydent Paweł Adamowicz zachęca do solidaryzowania się z manifestującymi Europejczykami i odpowiedzenia sobie na pytanie: Czy zawsze muszę poruszać się swoim samochodem?

- Członkowie gdańskiego zarządu dostaną służbowe polecenie niekorzystania w sobotę z samochodów. W dzień wolny od pracy trudno mi będzie to sprawdzić, ale liczę na ich odpowiedzialność i zdyscyplinowanie - oznajmił prezydent.
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.