• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dwóch chętnych na kupno rowerów Mevo. 707 jednośladów sprzedanych

Maciej Korolczuk
24 stycznia 2023, godz. 14:10 
Opinie (224)
Na początku ubiegłego roku rowery Mevo 1.0 trafiły do Szczecina i to tam w poniedziałek odbyła się wizja lokalna. We wtorek Obszar otworzył dwie oferty, jakie wpłynęły w przetargu. W sumie nabywców znajdzie 707 z 800 wystawionych rowerów. Na początku ubiegłego roku rowery Mevo 1.0 trafiły do Szczecina i to tam w poniedziałek odbyła się wizja lokalna. We wtorek Obszar otworzył dwie oferty, jakie wpłynęły w przetargu. W sumie nabywców znajdzie 707 z 800 wystawionych rowerów.

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na sprzedaż rowerów metropolitalnych Mevo. 704 rowery chce kupić firma spoza Trójmiasta, a 3 sztuki osoba prywatna. Cena za jeden rower wyniosła 430 zł.430 zł za używany rower Mevo to cena:

O niespodziewanej decyzji o wystawieniu na sprzedaż rowerów z pierwszej edycji Mevo informowaliśmy przed dwoma tygodniami.

Na sprzedaż wystawiono 800 spośród 1200 rowerów należących do Obszaru Metropolitalnego. Jednoślady zostały wyprodukowane w 2017 r., a zakupione przez Obszar dwa lata później. Średnio każdy z nich był eksploatowany przez ok. 4 tys. godzin w okresie od marca do października 2019 r.

Rowery przed sprzedażą zostały odchudzone o silniki i baterie. Część tych ostatnich (10 sztuk) zostało przekazane do badań naukowych prowadzonych przez studentów z Politechniki Gdańskiej, pracujących nad budową nowoczesnego samochodu elektrycznego. Po wstępnych testach okazało się jednak, że baterie nie będą mogły być wykorzystane w tym projekcie.

Pozostałe rowery, które nie zostały wystawione na sprzedaż, będą służyć urzędnikom do wykonywania czynności służbowych na terenie Trójmiasta.

Rowery wystawiono za 430,50 zł.

Pierwotnie rowery miały zostać wyremontowane przez nowego operatora Mevo 2.0 i dołączone do systemu. Ostatecznie spółka City Bike Global uznała, że wszystkie rowery będą fabrycznie nowe.

Powrót rowerów Mevo na ulice metropolii planowany jest wiosną. Rozruch systemu ruszy w kwietniu, a na pełnych obrotach system wróci do początku lipca. Powrót rowerów Mevo na ulice metropolii planowany jest wiosną. Rozruch systemu ruszy w kwietniu, a na pełnych obrotach system wróci do początku lipca.

Dwie oferty na 707 rowerówJednym z warunków przystąpienia do przetargu była obowiązkowa obecność oferenta na wizji lokalnej, podczas której można było zapoznać się ze stanem technicznym rowerów. Wizja odbyła się w poniedziałek w Szczecinie, gdzie trafiły na początku ubiegłego roku.

Ostatecznie w postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Pierwsza od firmy spoza Trójmiasta, która chce odkupić 704 rowery. Druga oferta pochodzi od osoby prywatnej, zainteresowanej trzema rowerami Mevo. Oznacza to, że Obszar pozyska w przetargu ok. 304 tys. zł.

Przypomnijmy, że trwają prace nad powrotem rowerów Mevo na ulice Metropolii. Ma to nastąpić najpóźniej do początku lipca, a rozruch systemu ma ruszyć już wiosną. W sumie na ulicach Trójmiasta i gmin zrzeszonych w OMGGS pojawi się ponad 4 tys. rowerów, z czego 3 tys. będzie posiadać napęd elektryczny. Miesięczny abonament ma kosztować 29,99 zł.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (224)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

rajd / wędrówka

Rowerowy Potop AZS

rajd / wędrówka

Polish Bike Tour 2023

zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Forum