Duathlon Przywidz, czyli biegiem i na rowerze

Najnowszy artukuł na ten temat Imprezy kolarstwa szosowego w 2018 r.

W sobotę 23 kwietnia, debiutowała impreza łącząca wyścigi biegowe z kolarstwem szosowym. Duathlon Przywidz rozegrał się w malowniczej scenerii miejscowości położonej wśród najwyższych partii kaszubskich wzniesień. Startujący mieli do wyboru dwa dystanse: krótszy składający się kolejno z  4,5 km biegu, 18 km jazdy rowerem i ponownie 2 km biegu oraz dłuższy: 9 km biegu, 28 km rowerem i 4,5 km biegu. Organizatorem zawodów była trójmiejska firma 3athlete, która na swoim koncie ma już nie jeden organizacyjny sukces.Na linii startu wśród profesjonalistów i doświadczonych zawodników, stanęło także wielu amatorów, których celem często było zmieszczenie się w limicie czasowym. Aby dodać im otuchy, popularny Wania przez mikrofon wspierał i komentował zmagania zawodników. Walka trwała do końca, mimo że wrażenia mogły być inne.

Czuję się znakomicie, jak inaczej może czuć się zwycięzca. - mówi Maciej Kubiak. - Trochę napędziły mi stracha skurcze przez które musiałem na chwilę zatrzymać się na trasie. Mimo, że metę przekroczyłem około dwie minuty przed Tomkiem, cały czas czułem na plecach jego oddech. Z nim nigdy nic nie wiadomo. Jest jak robot, potrafi odpalić w najbardziej niespodziewanym momencie. Nie było dzisiaj Daniela Formelli, ale nie mogę mówić o niedosycie. Zobaczyłem, że jestem w gazie, a czas na rywalizację z najlepszymi przyjdzie za dwa tygodnie w Poznaniu.
Tym co najbardziej zaskoczyło nie tylko amatorów, była trasa rowerowa. Wyraz swojemu zdziwieniu dali oni w rozmowach po zawodach, a także na forum facebook'a. Z górki zawodnicy dochodzili do prędkości 60km/h, ale w drugą stronę nie było tak kolorowo. Prędkość spadała czterokrotnie. Do tego zjazd kończył się ostrym zakrętem. Trasa jak z najlepszych kolarskich klasyków. Ci bardziej doświadczeni zawodnicy, jak zwyciężczyni wśród kobiet, mieli na to swoje sposoby.

Czy było bardzo trudno nie wiem, to pewnie kwestia doświadczenia - mówi Aleksandra Sypniewska-Lewandowska. - Wiele razy startowałam w zawodach i znam swoje możliwości. Do takich tras trzeba podejść bardziej sprytem niż mocą. To jest trochę jak z jazdą samochodem, trzeba wiedzieć jakie przełożenia do jakich podjazdów i nachyleń dobierać. To się nazywa technika kolarstwa, jak jest ciężko to mała zębatka i wysoka kadencja. Ze startu jestem bardzo zadowolona, gdyż wracam po powrocie. W tym roku starty bardziej amatorsko i dla zabawy, a co będzie później zobaczymy.
Mimo jedenastoprocentowych podjazdów, na twarzach zawodników malował się uśmiech. Wielu z nich zapewniało, że wrócą na kolejną imprezę zorganizowaną przez Adriana Wróblewskiegoekipę 3athlete. Dało się słyszeć głosy, że po duathlonowej próbie, spróbują swoich sił także w triathlonie. Okazja do porozmawiania z triathlonistą była na mecie długiego dystansu. O organizacji opowiadał w samych superlatywach.

W tym roku wskoczyła mi kolejna kategoria, K45, więc motywacja do wygrywania z młodszymi jest jeszcze większa. - mówi czwarty - Maciej Sobczak. - Trasa była bardzo ciekawa i wymagająca. Szczególnie trzeba było przyłożyć się na rowerze, a podjazdy zrobiły swoje. Profil trasy biegowej wydawał się płaski, ale nie obyło się bez kilku podbiegów. Leśna nawierzchnia z piaskiem nie ułatwiała sprawy, ale to jest właśnie piękno tego sportu. Jestem zadowolony także ze swojego występu. Czwarte miejsce to co prawda najgorsze miejsce dla sportowca, ale w moim wieku takie rzeczy w Open rzadko się zdarzają, więc cieszę się jak najbardziej.
>>>Pełne wyniki z międzyczasami

To jednak nie koniec emocji. Na jesień Adrian Wróblewski planuje kolejną edycję duathlonu. A nie jest tajemnicą, że po tak udanym debiucie, następne edycje mogą być już tylko lepsze. Zapraszamy do śledzenia aktualności na facebookuGALERIA ZDJĘĆ 1; fot. Michał Sikorski
GALERIA ZDJĘĆ 2; fot. Bartosz Zajda
GALERIA ZDJĘĆ 3; fot. Beata Podwojska

Materiał filmowy z drona udostępnił Robert Biskup [flyeye.pro]

Organizatorzy:

3athlete Sports Events
WWW 3athlete Sports Events
WWW: Duathlon Przywidz
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie (8) 8 zablokowanych

 • Świetna impreza!

  Oby takich więcej w szczególności dla takich jak ja, którzy nie podejmą się startu w triathlonie z uwagi na słabą kondycję w pływaniu.
  Brawa dla organizatorów!

  • 23 6

 • szkoda czasu (1)

  Nędznie

  • 8 22

  • Ciężko żeby pierwsza edycja zasługiwała na złoty madal

   Ale życzę by z ksżdą następną zbliżyła sie do podium i zyskała swoich stałych bywalców zarówno ze strony startujących jak i kobiców. Niestety Przywidz to nora, w której lokalesi nie nauczyli się jeszcze wystawiać nos poza swoj ganek, ale mam nadzieję że niebawem się to zmieni!
   Osobiście jestem na TAK!

   • 4 3

 • No ładnie, impreza amatorska, ale wyniki całkiem przyzwoite.
  Czołowe miejsca wręcz powalające...
  Gratuluję uczestnictwa i podjęcia wyzwania!

  • 8 1

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Duathlon Przywidz

  Dno (2)

  Każdy może sobie coś takiego teraz zorganizować. Imprez tego typu jest teraz na pęczki. Sport dla lansiarzy. Żaden sukces

  • 5 25

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Duathlon Przywidz

   agree ale dla amatorow tez trzeba robic takie eventy.

   • 0 1

  • Opinia do filmu

   Zobacz film Duathlon Przywidz

   No nie do końca, ale fakt to była totalna bieda z nędzą

   i gdyby nie fakt, że po imprezie znajomi wyciągnęli mnie na pyszne pierogi w Zielonej Bramie, to byłby mój najgorszy tegoroczny weekend.
   ps. gość bawiący się mikrofonem powinien udać się na jakiś kurs "dykcji", bo stękał do niego, że jak dziecko z piaskownicy.

   • 0 1

 • Brawo Przywidz

  Fajnie że trojmiasto.pl pisze tez o tym co sie dzieje w okolicy, brawo. Trzeba czasem wynurzyc sie z trójmaista

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

7 km dla rowerów
7 km dla rowerów
dni otwarte
paź 23
sobota, g. 12:00
Gdańsk

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum