• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Dofinansowanie do e-roweru. System rejestracji padł przed otwarciem zapisów

Joanna Karjalainen
10 czerwca 2022, godz. 11:00 
Opinie (117)
Gdynia, jako pierwsze miasto w Polsce, uruchamia program dofinansowania do rowerów elektrycznych dla mieszkańców. Gdynia, jako pierwsze miasto w Polsce, uruchamia program dofinansowania do rowerów elektrycznych dla mieszkańców.

Dofinansowanie do roweru elektrycznego - Gdynia rozpoczęła zbieranie wniosków mieszkańców. Możliwość złożenia formularza miała zostać uruchomiona w nocy między 9 a 10 czerwca. Zgłosiło się do nas wielu czytelników, którzy twierdzą, że system logowania był nieaktywny od kilku minut przed północą aż do rana.Aktualizacja:

Rejestracja wniosków o dotację do roweru elektrycznego z problemami

Kilka dni temu pisaliśmy o procesie rejestracji wniosku w celu otrzymania dofinansowania do e-roweru. Informowaliśmy wówczas, że wnioski można składać w formie papierowej lub elektronicznej od 10 czerwca, a konkretnie od północy, w nocy pomiędzy 9 a 10.06.

Dofinansowanie do e-roweru - problemy z systememOd rana dostaliśmy już kilka zgłoszeń od czytelników, którzy twierdzą, że złożenie wniosku nie było możliwe aż do rana. Z informacji od nich otrzymanych, a także z wysłanych nam screenów wynika, że logowanie było niemożliwe od kilku minut przed północą aż do ok. godz. 4:30.

Informowano nas o tym również poprzez Raport z Trójmiasta:Ze zgłoszeń od czytelników wynika, że strona miasta przez jakiś czas wyrzucała komunikat o treści:

Wystąpił błąd krytyczny systemu: An exception occured in driver: sqlstate katastrofalny: pozostałe gniazda połączeń są zarezerwowane dla niereplikacyjnych połączeń superużytkowników.
- ePUAP wystartował około godz. 3, strona miasta leży - informował nas czytelnik, pan Wojciech z Gdyni. - Próbowałem logować się o północy, potem o 2, 3, a mój wniosek został wysłany dopiero wczesnym rankiem, ok. 5. Nie znam się na informatyce, ale komunikat o dostępności serwisu tylko dla superużytkowników brzmi dziwnie.
Tego samego typu informacje publikują użytkownicy na grupach na Facebooku zrzeszające mieszkańców Gdyni.

  • Z informacji wysyłanych nam przez czytelników wynika, że złożenie wniosku o dotację do roweru elektrycznego w Gdyni było dziś w nocy niemożliwe.
  • Z informacji wysyłanych nam przez czytelników wynika, że złożenie wniosku o dotację do roweru elektrycznego w Gdyni było dziś w nocy niemożliwe.

Dofinansowanie do roweru elektrycznego - wpłynęło 500 wnioskówW chwili publikacji tego artykułu, o godz. 11:00, podstrona www.nasze.miasto.gdynia.pl przeznaczona do składania wniosku już działa. Pół godziny temu otwarcie jej nie było jeszcze możliwe.

Problemy techniczne potwierdza wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Marek Łucyk.

- W dniach poprzedzających start naboru serwis centralny ePuap odpowiadający za Podpis Zaufany i część e-usług wskazywał, że mogą występować problemy od godzin wieczornych 9 czerwca - informuje Marek Łucyk. - Jednocześnie zmierzaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni, co znacząco obciążyło system Cyfrowy Urząd - również zintegrowaną z usługą Podpisu Zaufanego, co powodowało początkowe utrudnienia dla użytkowników. Do godzin porannych wniosek udało się jednak złożyć 500 osobom.
Wszystkie opinie (117)

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację

MTB Maraton Gdańsk

zawody / wyścigi

Rowerowy Potop AZS

zawody / wyścigi, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum