• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Cyklo Żukowo MTB w strugach deszczu

Krzysztof Kochanowicz
16 września 2017 (artykuł sprzed 4 lat) 
Opinie
Najnowszy artykuł na ten temat Imprezy kolarstwa górskiego w 2018 r.
Za nami premierowa edycja Cyklo Żukowo MTB Za nami premierowa edycja Cyklo Żukowo MTB

Mokre, śliskie i błotniste podłoże czekało na uczestników wyścigu kolarskiego Cyklo Żukowo MTB. Start, meta oraz miasteczko zawodów mieściło się w Małkowie, a trasa poprowadzona została na terenach Gminy Żukowo, która była gospodarzem imprezy. Podczas samego wytyczania trasy i objazdów organizatorzy byli pewni, że będzie to bardzo szybka trasa, która nie spowoduje wielu trudności uczestnikom. Po imprezie okazało się, jak warunki pogodowe mogą wpłynąć na trudność trasy, która to zwiększyła się dosyć znacznie. Według wielu uczestników takie właśnie warunki pogodowe wpłynęły pozytywnie na atrakcyjność i przebieg rywalizacji.Na małym dystansie pierwsza czwórka wjeżdża na metę w kilkunastosekundowych odstępach, a zwycięzcą kategorii Open zostaje Kacper Belt z Teamu MTB Ledar Świecie. Wśród Pań zwycięstwo odnotowuje koleżanka klubowa Edyta Jakubowska-Olech

Długi dystans to walka do ostatnich metrów pomiędzy Robertem Banach / BST a Michałem Różańskim z Trigar MTB Team.

-Trasa wyścigu jaką przygotowali organizatorzy była w sam raz na jesienny klasyk. Bardzo dobrze oznaczona z licznymi zakrętami, które zmieniały tempo jazdy. Nie było nudy. Kilka fragmentów takich jak zjazd po bandach czy ścianka w lesie dodawało smaczku tej trasie. Przede wszystkim była bardzo dobrze oznaczona, co w takim terenie i na tak małej przestrzeni nie jest łatwe. Jechałem z myślą o zwycięstwie. Wykonałem tylko dwie akcje. Pierwszą na podjeździe sprawdzając rywali i dokonując, jak się okazało, jedynej selekcji i drugą finałową na metę. W środku trasy jechałem biernie co nie podobało się moim rywalom, ale z racji tego, że nie wymuszali na mnie podjęcia innej taktyki uznałem, że zadowala ich drugie i trzecie miejsce - mówi zwycięzca dystansu długiego - Robert Banach.
Na tym samym dystansie, wśród Pań zwycięża Monika Kullig / Klif MTB Team, która na ostatnich metrach pokonuje rywalkę Aleksandrę Jakubek z Vo2MaxTeam MTB.

>>>Zobacz pełne wyniki

GALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Pertkiewicz / Cyklo

Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Żukowo MTB
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl

Miejsca

Wydarzenia

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

MTB Maraton Trąbki Wielkie

zawody / wyścigi

Rowermania 2022

festyn, zajęcia rekreacyjne

MTB Maraton Peplin

zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum