Cyklo Kartuzy zakończyły tegoroczną serię zawodów

Wyścig w Kartuzach zakończył tegoroczną serię zawodów szosowych Cyklo.
Wyścig w Kartuzach zakończył tegoroczną serię zawodów szosowych Cyklo. fot. Szymon Gruchalski / cyklo.info.pl

To ostatnie wydarzenie kolarskie w tym roku organizowane przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe. W niedzielę, 12 września, ponad 200 śmiałków stanęło na starcie zawodów Cyklo Kartuzy, by zmierzyć się trasą poprowadzoną przez same serce Kaszub. Uczestnicy rywalizowali na 20,5 km pętli, pokonywanej 2-krotnie (41km) lub 4-krotnie (82km).Nowa nawierzchnia położona na prawie połowie trasy sprzyjała szybkiej i bezpiecznej jeździe. Równo o godz. 13:00 w obecności Burmistrza Kartuz, Mieczysława Gołuńskiego, do boju ruszyli uczestnicy długiego dystansu, a następnie, po 10 minutach, uczestnicy krótkiego dystansu.

Na długim dystansie uformowała się 4-osobowa grupa najmocniejszych tego dnia. Na ostatnim okrążeniu pod koniec podjazdu do Pomieczyńskiej Huty, zaatakował Jakub Ruciński (Bike U Up), stawiając tym samym wszystko na jedną kartę. Nie oglądając się za siebie, powiększał przewagę. Tą widowiskową akcją, Jakub zapewnił sobie na mecie niemal minutową przewagę. Podium Open uzupełnili Daniel Majkowski (MajBike Team) oraz Piotr Frydrychowicz (Xtrack.com)

- Dzisiaj wygrała nasza drużyna, a ja to tylko "wykończyłem" - mówił Jakub Ruciński, zwycięzca długiego dystansu. - Równie dobrze mógłby to być Kuba lub Piotr. Mieliśmy przygotowany bardzo dokładny plan, ponieważ już wiele w przeszłości potencjalnych zwycięstw przeszło nam koło nosa. Znamy swoją wartość i nasze mocne strony. Wspólnie trenując, wiemy, że możemy na sobie polegać. Dzisiaj wszystko potoczyło się po naszej myśli, wiedzieliśmy, że z Danielem raczej nie wygramy na finiszu, dlatego musieliśmy zaatakować wcześniej. Jazda na czas to podstawowa umiejętność w BUU, ja poszedłem pierwszy na podjeździe pod Pomieczyńską Hutę i tak już zostało do końca. Jestem bardzo zadowolony i bardzo dziękuję moim sportowym przyjaciołom za długo wyczekiwaną, moją pierwszą wygraną w Cyklo!
Wyścig w Kartuzach zakończył tegoroczną serię zawodów szosowych Cyklo.
Wyścig w Kartuzach zakończył tegoroczną serię zawodów szosowych Cyklo. fot. Szymon Gruchalski / cyklo.info.pl

Wśród kobiet na długim dystansie zwyciężyła Wiktoria Klawitter (Epicentrum Gdynia):

- Był to mój pierwszy wyścig na długim dystansie na szosie i prawdę mówiąc, nie wiedziałam czego mogę się spodziewać - mówiła na mecie zwyciężczyni. - Kiedyś trzeba było się sprawdzić. Wyścig dobrze zorganizowany, trasa fajna - mocno interwałowa, nie było zbytnio gdzie odpoczywać. Od początku panowie nadali dość mocne tempo, więc już po kilku kilometrach była selekcja grupy. Praktycznie cały wyścig uciekałam rywalkom, co dało upragniony rezultat pierwszego miejsca z niemałą przewagą! Warunki pogodowe nie rozpieszczały, ale mimo wszystko to był udany wyścig.
Na podium w kategorii kobiet stanęły także Natalia Lewandowska (Rowerowe Kaszuby) i Karolina Karpińska (MLKS Baszta Bytów).Wyścig w Kartuzach zakończył tegoroczną serię zawodów szosowych Cyklo.
Wyścig w Kartuzach zakończył tegoroczną serię zawodów szosowych Cyklo. fot. Szymon Gruchalski / cyklo.info.pl

Rywalizacja na obu dystansachNa krótszym dystansie od razu po starcie śmiałą akcję przeprowadził Tomasz Reca (MLKS Baszta Bytów), który przewagę oscylującą ok. 20-30 sekund utrzymywał przez cały dystans. Jego piękna jazda została również zakończona pełnym sukcesem i to on przekroczył jako pierwszy linię mety. Za nim zameldowali się Michał Gąsiorowski (Polonia Bydgoszcz) i Łukasz Sulewski. W rywalizacji kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły kolejno Monika Brylowska (MTB Start Kartuzy), Zuzanna Merda (MLKS Baszta Bytów) i Kinga Skrzypczak (Klif Team Chłapowo).

- Warto dodać, że każdy z uczestników zasłużył na ogromne brawa - dodaje Bartłomiej Glaas, organizator. - Pogoda zmieniała się kilkukrotnie w trakcie imprezy, a uczestnicy musieli się zmierzyć z ulewnym deszczem, by po 5 minutach jechać po suchej jezdni. Pogoda tego dnia sprawiła wiele niespodzianek.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Znajdź trasę rowerową

Forum