• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Będą nagrody za jazdę rowerem

neo
15 marca 2023, godz. 06:00 
Opinie (104)
Rowerowy Maj to doskonała okazja na to, by zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki. Rowerowy Maj to doskonała okazja na to, by zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki.

Zaczęły się zapisy do największej polskiej kampanii promującej jazdę rowerem. Rowerowy Maj skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Najaktywniejsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.Jak często jeździsz na rowerze?

- Zasady są bardzo proste i czytelne. Każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny, przemierzając dystans z domu do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody - dodaje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.


Jazda na rowerze wpływa na ciało i mózgDzięki codziennym dojazdom na lekcje dzieci rozpoczną dzień od dawki ruchu fizycznego. Nie jest tajemnicą, że ruch z rana poprawia koncentrację i pozwala na efektywniejszą naukę. Poprawia też sprawność i odporność, co przekłada się też na mniejszą absencję.

Zgłoszenia można kierować na adres e-mail: p.hennig@gdyniasport.pl, tel.: 785 175 710, nie później niż do 24 marca 2023 r.

Rowerowy maj w całym TrójmieściePrzypomnijmy, że pomysłodawcą i głównym organizatorem Rowerowego Maja jest miasto Gdańsk, które dzieli się swoim pomysłem, doświadczeniem i dobrymi praktykami z zakresu promocji ruchu rowerowego z innymi gminami.

W 2022 roku miała miejsce VIII edycja, która odbyła się w 46 miastach i gminach. Wśród nich były zarówno miasta wojewódzkie, jak i mniejsze miejscowości, a nawet gminy wiejskie.
neo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (104)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomerania MTB Maraton Szemud

82 - 92 zł
zawody / wyścigi

Cross Duathlon Gdańsk 2023 (3 opinie)

89 zł
zawody / wyścigi

Pomerania MTB Maraton Luzino

82 - 92 zł
zawody / wyścigi

Znajdź trasę rowerową

Forum