wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Forum rowery

wiadomości

stat

400 kolarzy wystartowało w Cyklo Strzepcz

Cyklo Strzepcz 2017
Cyklo Strzepcz 2017 fot. Ivo Ledwożyw / Cyklo

Niemal 400 kolarzy stanęło na starcie trzeciej edycji cyklu wyścigów szosowych organizowanych przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe. Tym razem miejscem rywalizacji była Gmina Linia, a start i meta zlokalizowana w miejscowości Strzepcz. Wyścig odbył się wraz z lokalnym Festynem Powitania Lata, co z pewnością przyciągnęło wielu kibiców.Uczestnicy rywalizowali na dystansie 48 km (3 pętle do pokonania) lub 80 km (5 pętli do pokonania), z czego na każdym okrążeniu były 3 podjazdy. Rywalizacja na małej pętli była już od początku bardzo szybka i dynamiczna, a na pierwszym podjeździe odskoczył Tomasz Marzec z teamu DoktorBajk Słupsk, który regularnie powiększał przewagę i samotnie po pięknej solowej jeździe przeciął linię mety.

Z ponad minutową przewagą większą, kilkudziesięcioosobową grupę przyprowadził Artur Szarycz (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) a trzecie miejsce w klasyfikacji Open zajął Łukasz Janic z STC Stargard.

Scenariusz wyścigu na 80 km przebiegał podobnie, z tą różnicą, że praktycznie już od startu uciekało dwóch zawodników, którzy zdołali dowieźć minutową przewagę do mety, a wygrał utytułowany zawodnik Wojciech Ziółkowski z NTS Nexel JF Duet, który na kilka kilometrów przed metą zostawił towarzysza ucieczki Daniela Majkowskiego z FTI Racing Team i samotnie minął linię mety. Trzecie miejsce wygrywając finisz z grupy zdobył Artur Korc z teamu Oponeo.pl.

- Cieszy nas bardzo frekwencja w Strzepczu, który nigdy nie gościł w naszym kalendarzu imprez. Już dzisiaj wiemy, że bardzo chcielibyśmy zorganizować tutaj imprezę w sezonie 2018. Przepiękna, niełatwa trasa z bardzo dobrej jakości asfaltami to raz, lokalizacja startu i mety to dwa, a współpraca z Gminą Linia to sama przyjemność.

Nie kończymy jeszcze tego sezonu i być może do października pojawią się dwie nowe pozycje, które wstępnie nie były zaplanowane. To wszystko dzięki dużemu zainteresowaniu, jakim cieszą się nasze imprezy, dostajemy wiele zapytań i miłych maili. Wystarczy spojrzeć na listy startowe po wyścigu w Strzepczu, gdzie gościliśmy zawodników z Giżycka, Olsztyna, Warszawy, Bydgoszczy, Szczecina, regularnie odwiedza nas niezwykle zwarta i barwna ekipa z STC Stargard, a imprezę w Strzepczu można śmiało określić jako międzynarodową, ponieważ startowało w niej kilku zawodników z Kaliningradu i Litwy, którzy przyjechali specjalnie na ściganie do nas. Nasz zamysł organizacji jest od początku pracy taki sam, mianowicie pokazać i wykorzystać piękny potencjał Pomorza, które naszym zdaniem idealnie nadaje się do kolarstwa zarówno szosowego, jak i MTB - podkreśla organizator, Bartłomiej Glaas.

Wyniki najlepszych:

Dystans 48 km

Kobiety:

1. Agnieszka Kubik / BCT Team Gdynia
2. Victoria Bolshakova / Kaliningrad Russia
3. Dorota Pikuła-Konieczka / Luks Olimp Jeżewo K2 Świecie

Mężczyźni

1. Tomasz Marzec / DoktorBajk Słupsk
2. Artur Szarycz / BCM Nowatex Ziemia Darłowska
3. Łukasz Janic / STC Stargard

Dystans 80 km

Kobiety:

1. Agata Sobota / FTI Racing Team
2. Magdalena Kowalczyk / FTI Racing Team
3. Beata Stankiewicz / Team Mustang Pasłęk

Mężczyźni

1. Wojciech Ziółkowski / NTS Nexel JF Duet
2. Daniel Majkowski / FTI Racing Team
3. Artur Korc / Oponeo.pl

>>>Pełne wynikiOrganizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Strzepcz
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.