• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

20 kg na głowie rowerzysty? Francuski pomysł na sakwę

Choć bikepacking w istocie staje się coraz modniejszy, wydaje się, że francuska firma poszła w tej kwestii wyjątkowo daleko. Sakwa ich projektu ma w założeniu zapewnić możliwość przewiezienia aż do 20 kg bagażu. Na kasku.Czy często używasz dodatkowych toreb doczepianych do roweru?

Zobacz wyniki (486)
Nikogo nie zaskakują już sakwy na kierownicy roweru, na jego ramie i sztycy podsiodłowej. Bikepacking zdaje się ciekawym, a często zaskakująco komfortowym sposobem na podróżowanie rowerem nawet w dłuższe, wielodniowe podróże.

Jeśli z jakiegoś powodu preferujemy zabierać ze sobą plecak zamiast sakiew, również możemy przebierać w ofertach najróżniejszych producentów, proponujących nam plecaki małe i duże o rozmaitych kształtach i pojemnościach. Jednak sakwa na głowę jest tylko jedna. Może to i dobrze...

Rowerem z plecakiem. Czy są lepsze opcje?20 kg na głowieW opisie produktu internetowego sklepu La Cordee z Francji czytamy, że w sakwie doczepianej do kasku można przewieźć aż do 20 kg ładunku i zapomnieć, że ma się coś na głowie. Sakwa ma być solidnie wykonana i aerodynamiczna. Jednocześnie jednym z punktów charakterystyki jest ostrzeżenie, aby... przy prędkości powyżej 20 km/h nie odwracać głowy, aby uniknąć gwałtownego przechylenia. To w końcu dobrze, że można zapomnieć, czy nie?

Jak zacząć przygodę z bikepackingiem?Opis producenta sakwy na kask
Opis producenta sakwy na kask źródło: Headspace

Czy to bezpieczne?Niezależnie od opisu producenta trudno wyobrazić sobie nie tylko komfortowe, lecz przede wszystkim bezpieczne przewożenie czegokolwiek na głowie. Według wielu źródeł przewożenie czegokolwiek doczepionego do kasku zwiększa ryzyko poważnych obrażeń w razie wypadku. Kaski mają bowiem za zadanie pochłonąć siły uderzenia i - mówiąc kolokwialnie - wziąć je na siebie. W przypadku tej najważniejszej partii ciała, jaką jest głowa, należy być bardzo ostrożnym w kwestii wszelkich ewentualnych modyfikacji.

Być może do takich wniosków doszedł także sam producent, gdyż w internecie brakuje zarówno recenzji użytkowników, jak i nawet fizycznej możliwości zakupienia sakwy na kask. Wprawdzie we francuskim sklepie turystycznym wciąż można odnaleźć ten produkt - na marginesie, kosztuje on 104 dolary - ale nie wydaje się, aby można było go kupić. Nie odnajduje go też wyszukiwarka na stronie sklepu.
Masz dla nas temat? Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?
A może przeżyłe(a)ś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

MTB Maraton Kartuzy
zawody / wyścigi
maj 22
niedziela
Kartuzy
120 zł
przedsprzedaż 75 zł
Nocny Duathlon - Airport Gdańsk
zawody / wyścigi
maj 22
niedziela, g. 01:00 - 03:00
Gdańsk, Lotnisko Gdańsk
149 zł
CYKLO Gravel
zawody / wyścigi
maj 29
niedziela, g. 05:00
Gdańsk

Znajdź trasę rowerową

Ogłoszenia polecane

Forum