rowery

stat

100 dzieci wystartowało w Strider Racing


Za nami rodzinna impreza dla najmłodszych miłośników dwóch kółek - Strider Racing, która rozegrana była podczas Gdańskich Targów Rowerowych. Na specjalnie przygotowanym torze zrealizowane zostały wyścigi na rowerkach biegowych w czterech grupach wiekowych od 2 do 5 lat. Nieważne, kto dojechał do mety pierwszy, kto ostatni, to nie miało najmniejszego znaczenia, gdyż i tak każdy maluch otrzymał upominek oraz medal. Aby były równe szanse dla wszystkich uczestników wyścigu, młodzi zawodnicy ścigali się tylko na rowerkach Strider. Ci którzy nie posiadali własnego, mogli nieodpłatnie go wypożyczyć na czas wyścigu od organizatora.Wyścigi na balansowych rowerkach biegowych Strider, to początek cyklu imprez w Polsce. W zawodach biorą udział dzieci w wieku 2 (od 1,5) - 5 lat z całymi rodzinami. Organizatorzy chcą zaszczepić w maluchach rowerową pasję i zachęcić ich do poznawania świata z perspektywy dwóch kółek.

W ramach Bike Festiwal 2017, w dniach 1 i 2 kwietnia dostępna była również Strefa Przygód Strider'a, z której mogły korzystać wszystkie dzieci, które chciały przetestować Stridery - najbardziej sportowe rowerki biegowe na świecie.

Strider na to nie tylko rowerek balansowy:

Strider Sports jest czołowym światowym producentem biegowych rowerów balansowych. Proste w obsłudze rowerki balansowe umożliwiają naukę jazdy rowerem dwukołowym u najmłodszych dzieci, już od 18. miesiąca życia, pozwalając im uczyć się i poznawać świat z perspektywy rowerowego siodełka, a także kształtując zamiłowanie do jazdy rowerem. Takie podejście w przyszłości procentuje w aspekcie bezpieczeństwa, zdrowia, sprawności fizycznej i ekologii.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie został stworzony rowerek balansowy Strider, odbywają się nie tylko zawody torowe uliczne, ale także terenowe. Tam jednak są ku temu sprzyjające warunki, gdyż tego typu tory znajdują się nie tylko w dużych miastach. U nas niestety nie ma za wiele profesjonalnych torów do podobnych zabaw, a na pewno nie ma ich w Trójmieście.

>>>Strider w wyścigu na torze terenowym
>>>Strider w warunkach śniegowych

Organizator:

Strider Bikes Polska
Oficjalna strona internetowa Strider Bikes Polska
>>>Aktualności wydarzenia na Facebooku
Mail: info@stridersports.pl
Tel. +48 606 493 004
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę?
Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas: rowery@trojmiasto.pl.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (30)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

Porady rowerowe

zobacz więcej »

Szlaki rowerowe

Znajdź trasę rowerową

Turystyka rowerowa

zobacz więcej »