Garmin MTB Series, Gdańsk 2014

Krzysztof Kochanowicz
26 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
  • Migawki z cyklu Garmin MTB Series, który 21 września debiutował w Gdańsku

W Gdańsku odbył sie pierwszy etap nowego cyklu maratonów kolarstwa górskiego na północy kraju pod nazwą Garmin MTB Series. Składa się on z 3 etapów, które są rozgrywane tydzień po tygodniu. Dopisała wspaniała pogoda, a także zawodnicy, których na trzech dystansach 18km, 36km i 54km wystartowało niemal trzystu.

Na starcie stanęło też kilku utytułowanych zawodników w tym m.in. Krzysztof Krzywy, który jest złotym medalistą Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym z roku 2013, a także popularni bracia Bartosz i Robert Banach.

Na dystansie MAXI pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Krzywy z Teamu Hotel Cztery Brzozy, a w rywalizacji Pań Sabina Rafalska z Nexus Team. Na dystansie MIDI zwyciężyli Patryk Szymczak z PKO Harpagan i Marzena Janczarska, natomiast na dystansie MINI na najwyższym stopniu podium stanęli Bartosz Koniuszewski i Anna Kaczmarek z Old School MTB.

Pełne wyniki

"Cieszy nas fakt, że tak dobrzy zawodnicy startują na naszych imprezach. Krzysztof Krzywy, należy do ścisłej czołówki krajowej, a rok temu został Górskim Mistrzem Polski w kolarstwie szosowym. Bracia Banach, to także klasa sama w sobie. Są bardzo znanymi popularyzatorami kolarstwa górskiego w kraju, a ponadto w swojej karierze stawali na podium takich imprez jak Mistrzostwa Polski MTB XC." - powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska, organizator imprezy.

Aktualnie trwają zapisy do Garmin MTB Series na zawody w Elblągu i Kątach Rybackich. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie organizatora , a także w dniu imprezy w biurze zawodów.