wydarzenia - imprezy i szkolenia

+ dodaj

wiadomości

stat

Dzwonki rowerowe trafiły do gdyńskich rowerzystów

W środę późnym popołudniem na bulwarze Nadmorskim w Gdyni wyposażyliśmy rowerzystów w dzwonki rowerowe. Trójmiejskie gadżety z hasłem "Kocham Trójmiasto" trafiły do wszystkich chętnych i aktywnych miłośników dwóch kółek.Druga edycja tegorocznej akcji rowerowej, tym razem zorganizowana w pobliżu jednej z najbardziej obleganych ścieżek rowerowych w Gdyni, była kontynuacją naszych wcześniejszych inicjatyw i jak zawsze spotkała się z pozytywnym odzewem cyklistów. Tym razem nie było ciągnącej się na kilkadziesiąt metrów kolejki, ale pierwsi rowerzyści pojawili się na gdyńskim bulwarze w okolicy restauracji Barracuda już pół godziny przed czasem. Mimo ładnej pogody, gdyński bulwar nie był jednak zatłoczony.

Pierwszą partię dzwonków rozdaliśmy grupie osób, które przyjechały z wyprzedzeniem i cierpliwie oczekiwały na start akcji zaplanowanej na godz. 18. Drugą partię przekazaliśmy spontanicznie nadjeżdżającym cyklistom. Przygotowane przez nas dzwonki rowerowe rozdaliśmy w niespełna godzinę. Część z nich trafiła do aktywnych mieszkańców Trójmiasta, którzy nie rozstają się na co dzień z rowerem, część powędrowała na małe rowerki, wszak dzieci nie brakowało.

- Dzwoneczki odebrane. Świetny pomysł! Jeszcze powtórka akcji z lampkami, bo również super inicjatywa - mówi Grzesiek Szymczuk, uczestnik akcji.


- Byłam na waszej akcji trzy lata temu w tym samym miejscu, kiedy rozdawaliście lampki rowerowe.Wciąż ich używam. Cieszę się, że teraz do kompletu otrzymam od portalu dzwonek. Nie mam jeszcze sygnału ostrzegawczego, a przyda mi się na pewno, bo coraz więcej korzystam z roweru - mówi rowerzystka z Gdyni.
Dzwonki rowerowe cieszyły się dużym zainteresowaniem spacerowiczów oraz użytkowników hulajnóg - jednak zgodnie z naszymi założeniami trójmiejski gadżet otrzymywały tylko te osoby, które przyjechały na akcję rowerem. Zrobiliśmy jeden wyjątek od reguły - dwa dzwonki trafiły do osób na wózkach inwalidzkich. Bardzo im na tym zależało, aby pojazd, na który są skazani, miał jakiś sygnał ostrzegawczy.

- Fajnie, że panie z redakcji Trojmiasto.pl trzymały się zasad i pozostały nieugięte na prośby osób, które podchodziły, żeby wysępić dzwonek dla rodziny czy znajomych. Nie ulegały presji i nie dawały dzwonków osobom bez rowerów - przyznaje pan Tomasz.
Podobną akcję zorganizowaliśmy w Gdańsku w pierwszym dniu wakacji w pasie nadmorskim w pobliżu molo w Brzeźnie. W sumie przekazaliśmy rowerzystom w Trójmieście ponad 800 dzwonków rowerowych.

- Naszym akcjom rowerowym przyświeca zawsze edukacyjny cel. Wierzymy, że takie inicjatywny podnoszą świadomość rowerzystów i skłaniają do refleksji i korzystania z roweru w sposób bezpieczny dla siebie i innych. Akcesoria rowerowe mogą w tej rozsądnej jeździe pomóc, bo wyposażenie takie jak światełka czy dzwonki to sprawa absolutnie podstawowa - kwituje Agnieszka Bomba, wiceprezes portalu.
Też przeżyłeś ciekawą przygodę, odkryłe(a)ś nową trasę? Podziel się wrażeniami z innymi, napisz do nas.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (103)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.