Cykl Garmin MTB Series 2014 za nami!

Krzysztof Kochanowicz
20 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Cykl Garmin MTB Series 2014 już za nami

Finałem w Kątach Rybackich, zakończyła się pierwsza edycja cyklu maratonów rowerowych Garmin MTB Series 2014. Cały cykl składał się z trzech etapów, a podczas finału, który odbył się 5
października na Mierzei Wiślanej towarzyszyły piękne, sportowe emocje oraz rywalizacja na najwyższym poziomie.

1. Natalia Chernova

Przez cały cykl najwięcej emocji dostarczała nam zacięta rywalizacja dwóch zawodników na dystansie Maxi, a dokładniej rywalizacja Krzysztofa Krzywego z Teamu Hotel Cztery Brzozy Gdańsk i Przemysława Ebertowskiego z King Oscar Gniewino. Każdy z wyścigów kończył się wspaniałym i zaciętym finiszem tych dwóch panów. Klasyfikacją generalną cyklu była suma czasów wszystkich etapów, a po dwóch wyścigach Krzywy miał zaledwie jedną sekundę przewagi. Finał wygrał Przemysław Ebertowski, ale nie zdołał on nadrobić sekundy ponieważ obaj zawodnicy wjechali na metę z tym samym czasem, co świadczyło o tym, że zwycięstwo w całym cyklu odniósł Krzysztof Krzywy. Trzecie miejsce z sześciominutową startą zdobył Wojciech Woźniak z tego samego teamu co lider wyścigu.

Klasyfikacja generalna całego cyklu na dystansie Midi zakończyła się zwycięstwem Pawła Szczygielskiego, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Sośniak z Acel Gdańsk, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Ostachowski. Wśród kobiet pierwsze miejsce przypadło Marzenie Janczarskiej, drugie Oli Miszkiel, a najniższy stopień podium - Iwonie Sawickiej z XTrainer.pl.

Na dystansie Mini po trzech wyścigach najlepszy okazał się Bartosz Koniuszewski z MTB Oldschool Gdańsk Winaar.com, drugie miejsce wywalczył Mariusz Pawlik z bikeWorld.pl, a trzeci był Grzegorz Paradowski.

Najlepszą z kobiet okazała się Anna Kaczmarek z Oldschool MTB Gdańsk, drugie miejsce wypracowała Renata Łukasik, natomiast trzecie Agnieszka Kubik.

Pełne wyniki znajdziesz na stronie Organizatora

• Migawki z finałowej edycji Garmin MTB Series 2014, w Kątach Rybackich

Po dekoracji rozegrany został długo wyczekiwany konkurs "kto pierwszy ten lepszy", w którym główną nagrodą był rower górski Giant Talon. Dodatkowo wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie trzy etapy Garmin MTB Series 2014 otrzymali niespodziankę - koszulkę kolarską finishera!

Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin MTB Series, który odbędzie się w terminach: 20.09.2015, 27.09.2015 i 04.10.2015.

Organizatorzy:

Firma LaboSport Polska s.c.
WWW Imprezy: Garmin MTB Series
FunPage: Garmin MTB Series

Opinie (6)

• W końcu ktoś uzupełnił lukę po Gdańskim MOSiR ;)

Świetne zawody i extra atmosfera !
    Brawa dla organizatorów, jednak wpisowe przydałoby się ciut niższe !

• 19 2

• Garmin (3)

Może na przyszły rok zrobią również zawody dla młodszych zawodników?
    Mosir robił zawody również dla nastolatków.

• 5 3

• terminy przyszłoroczne (2)

Przedstawienie terminów na przyszły rok winno wpłynąć na układanie kalendarza zawodów dla innych organizatorów by imprezy rowerowe się nienakładały czasowo.